Презентація на темуДата конвертації03.06.2016
Розмір445 b.


Презентація на тему:

 • Презентація на тему:

 • Й. В. Сталін, шлях до влади


1) з’ясувати як відбувалося перетворення Й. Сталіна в революціонера;

 • 1) з’ясувати як відбувалося перетворення Й. Сталіна в революціонера;

 • 2) дослідити революційну діяльність Й. В. Сталіна;

 • 3) розкрити особливості боротьби за лідерство в РКП (б) на поч. 20-х рр.  ХХ ст. та його історичні передумови встановлення особистої диктатури Й. Сталіна;

 • 4) проаналізувати психологічний портрет Й. Сталіна,

 • вдаючись до висвітлення невідомих сторінок його

 • життя та діяльності.Біограф Й. Сталіна

 • Біограф Й. Сталіна

 • Дослідник архіву

 • Політолог

 • ПсихологЙосип Віссаріонович Сталін (Джугашвілі) (псевд. - Коба і ін) (21 грудня 1879, Горі, нині Грузія - 5 березня 1953, Москва), радянський державний і партійний діяч, Герой Соціалістичної Праці (1939), Герой Радянського Союзу (1945), Маршал Радянського Союзу (1943), Генералісимус Радянського Союзу (1945 ).

 • Йосип Віссаріонович Сталін (Джугашвілі) (псевд. - Коба і ін) (21 грудня 1879, Горі, нині Грузія - 5 березня 1953, Москва), радянський державний і партійний діяч, Герой Соціалістичної Праці (1939), Герой Радянського Союзу (1945), Маршал Радянського Союзу (1943), Генералісимус Радянського Союзу (1945 ).

 • З сім'ї шевця. Мати Сталіна Катерина Георгіївна, уроджена Геладзе, так само, як її чоловік, походила з селянської сім'ї. Вона заробляла на життя шиттям і пранням білизни. У неї не було часу для виховання сина, і   Сосо більшу частину дня проводив на вулиці.У дитинстві він переніс віспу, що залишила сліди на його обличчі.З дитинства Сталін виділявся впертістю і прагненням до переваги над однолітками, багато читав. Низькорослий і фізично слабкий, він не міг розраховувати на успіх у хлоп'ячих бійках і боявся бути побитим.

 • З дитинства Сталін виділявся впертістю і прагненням до переваги над однолітками, багато читав. Низькорослий і фізично слабкий, він не міг розраховувати на успіх у хлоп'ячих бійках і боявся бути побитим.

 • Він змалку став потайливим і мстивим і все життя недолюблював високих і фізично міцних людей. Але він був бідний, був «інородцем» і розумів, що бідний грузинський юнак з маленького провінційного міста небагато чого може домогтися в царській Росії.Велике враження на молодого Сталіна справили книги грузинського письменника А.Казбеги,Навчальний процес в Тифліській духовній семінарії був суворо регламентований. Учні вивчали безліч дисциплін, зокрема, теологію, священне писання, літературу, математику, історію, грецьку і латинську мови та інші. Кожної неділі і в релігійні свята підліткам доводилося по 3 - 4 години вистоювати церковні богослужіння. На заняттях заборонялося читати грузинську літературу та газети, а відвідування театру вважалося смертельним гріхом. Всі ці заборони сприяли перетворенню семінариста Джугашвілі на революціонера, так як осягнення національних і соціальних протиріч закономірним чином пробудило в ньому протест, змінило його свідомість від релігійних поглядів до ліберально-націоналістичних.

 • Навчальний процес в Тифліській духовній семінарії був суворо регламентований. Учні вивчали безліч дисциплін, зокрема, теологію, священне писання, літературу, математику, історію, грецьку і латинську мови та інші. Кожної неділі і в релігійні свята підліткам доводилося по 3 - 4 години вистоювати церковні богослужіння. На заняттях заборонялося читати грузинську літературу та газети, а відвідування театру вважалося смертельним гріхом. Всі ці заборони сприяли перетворенню семінариста Джугашвілі на революціонера, так як осягнення національних і соціальних протиріч закономірним чином пробудило в ньому протест, змінило його свідомість від релігійних поглядів до ліберально-націоналістичних.

 • Про останні роки навчання Й. Сталіна в семінарії залишилося мало даних. Й. Іремашвілі, його товариш по семінарії зазначав, що під час дискусій серед молодих соціалістів в семінарії Джугашвілі завжди наполягав на власній правоті.

Посаду введено 3 квітня 1922 року за рішенням Пленуму ЦК РКП(б), обраного ХІ з’їздом РКП(б). Першим генеральним секретарем був обраний Йосип Вісаріонович Сталін.

 • Посаду введено 3 квітня 1922 року за рішенням Пленуму ЦК РКП(б), обраного ХІ з’їздом РКП(б). Першим генеральним секретарем був обраний Йосип Вісаріонович Сталін.

 • Спочатку посада генерального секретаря ЦК мала радше технічний характер, але до кінця1920-х років Сталін зосередив у своїх руках таку значну особисту владу, що посада стала асоціюватися з найвищою посадою у партійному керівництві, хоча Статут ВКП(б) на той час не передбачав її існування.

 • Після XVII з’їзду ВКП(б), що відбувся 1934 року, ЦК ВКП(б) обрав Секретаріат ЦК ВКП(б) у складі Андрія Жданова, Лазаря Кагановича, Сергія Кірова і Йосипа Сталіна. Формальне затвердження на посаді «генерального секретаря» не провадилося, і Сталін припинив використовувати це словосполучення в офіційних документах, підписуючи документи «секретар ЦК».

 • Подальше оновлення Секретаріату ЦК ВКП(б) у 1939 і 1946 роках також провадилося з обранням номінально рівноправних секретарів ЦК. Вивчення особливостей боротьби за лідерство в РКП (б) на початку ХХ ст. є одним з найскладніших для наукового дослідження, оскільки торкається цілого комплексу питань. Окремої уваги заслуговує дослідження Л. Троцького, по суті першого з біографів Й. Сталіна та його найзапеклішого ворога. У праці “Сталінська школа фальсифікацій” він зі свого боку висвітлював події боротьби за владу в РКП (б), стверджував, що “революція віддана бюрократам, країна перебуває напередодні нового термідора, який приведе до перемоги бюрократії над пролетаріатом” .

 • Вивчення особливостей боротьби за лідерство в РКП (б) на початку ХХ ст. є одним з найскладніших для наукового дослідження, оскільки торкається цілого комплексу питань. Окремої уваги заслуговує дослідження Л. Троцького, по суті першого з біографів Й. Сталіна та його найзапеклішого ворога. У праці “Сталінська школа фальсифікацій” він зі свого боку висвітлював події боротьби за владу в РКП (б), стверджував, що “революція віддана бюрократам, країна перебуває напередодні нового термідора, який приведе до перемоги бюрократії над пролетаріатом” .

 • Дане питання також розкрито радянськими істориками, зокрема Д. Волкогоновим, який в своїй книзі «Сталін» детально проаналізував політичний портрет Й.Сталіна. Для глибокого розуміння його внутрішнього духовного світу автор досконало дослідив колізії боротьби за владу між їх лідерами, зокрема четвірки – Й.Сталін, Г.Зінов’єв, Л.Каменєв, Л. Троцький.

 • На сучасному етапі цій проблемі присвячені дослідження, зокрема праця «Сталін. Шлях до влади» Ю. Ємельянова.

«Сам він читати не любив. Серйозна книжка, здавалось втомлювала його вже своєю товщиною. Але у живу розповідь вслухатися він завжди вмів, злегка посмоктуючи при цьому свою незмінну люльку і лише зрідка вставляючи зауваження, котрі показували оповідачу що його слова потрапляють на сприятливий грунт. Цим шляхом Сталін взагалі багато чому й від багатьох навчився, особливо у подальші роки, свою індивідуальність виявляючи головне у вмінні відсіяти корисні йому пшеничні зерна від непотрібних плевелів».

 • «Сам він читати не любив. Серйозна книжка, здавалось втомлювала його вже своєю товщиною. Але у живу розповідь вслухатися він завжди вмів, злегка посмоктуючи при цьому свою незмінну люльку і лише зрідка вставляючи зауваження, котрі показували оповідачу що його слова потрапляють на сприятливий грунт. Цим шляхом Сталін взагалі багато чому й від багатьох навчився, особливо у подальші роки, свою індивідуальність виявляючи головне у вмінні відсіяти корисні йому пшеничні зерна від непотрібних плевелів».«Тов. Сталін, коли став генсеком, зосередив у своїх руках безмежну владу, і я не впевнений, чи зуміє він завжди досить обережно користуватися цією владою. <…> Сталін занадто брутальний, і цей недолік, що його ще можна стерпіти у нашому середовищі та в спілкуваннях між нами, комуністами, стає нестерпним на посаді генсека, тому я пропоную товаришам обміркувати спосіб переміщення Сталіна з цього місця та призначити на це місце іншу людину, яка з усякого погляду відрізняється від тов. Сталіна лише однією перевагою, саме, більш терплячий, більш лояльний, більш ввічливий та уважніший до товаришів, менш примхливий і таке інше. Ця обставина може здаватися нікчемною дрібницею. Але я вважаю, що с точки зору запобігання розколу та з точки зору написаного мною вище про взаємини Сталіна та Троцького, це не дрібниця, або це така дрібниця, яка може набувати вирішального значення».

 • «Тов. Сталін, коли став генсеком, зосередив у своїх руках безмежну владу, і я не впевнений, чи зуміє він завжди досить обережно користуватися цією владою. <…> Сталін занадто брутальний, і цей недолік, що його ще можна стерпіти у нашому середовищі та в спілкуваннях між нами, комуністами, стає нестерпним на посаді генсека, тому я пропоную товаришам обміркувати спосіб переміщення Сталіна з цього місця та призначити на це місце іншу людину, яка з усякого погляду відрізняється від тов. Сталіна лише однією перевагою, саме, більш терплячий, більш лояльний, більш ввічливий та уважніший до товаришів, менш примхливий і таке інше. Ця обставина може здаватися нікчемною дрібницею. Але я вважаю, що с точки зору запобігання розколу та з точки зору написаного мною вище про взаємини Сталіна та Троцького, це не дрібниця, або це така дрібниця, яка може набувати вирішального значення».«Найперша якість Сталіна — це ледарство. Друга якість — непримиренна заздрість до тих, хто знає, або вміє більше ніж він».

 • «Найперша якість Сталіна — це ледарство. Друга якість — непримиренна заздрість до тих, хто знає, або вміє більше ніж він».«Якось у колі своїх найближчих і довірених людей Литвинов коротко зауважив, що «східних правителів, усіх цих шахів та інших деспотів» Сталін ще «обкрутить кругом пальця. Але західний світ, західна політика йому не під силу, цю політику він не подужає».

 • «Якось у колі своїх найближчих і довірених людей Литвинов коротко зауважив, що «східних правителів, усіх цих шахів та інших деспотів» Сталін ще «обкрутить кругом пальця. Але західний світ, західна політика йому не під силу, цю політику він не подужає».«Ця людина вміє діяти. У нього мета завжди перед очима. Працювати з ним — саме задоволення. Ніякої балаканини. Він ставить питання, яке хоче обговорювати, і нікуди не відхиляється».

 • «Ця людина вміє діяти. У нього мета завжди перед очима. Працювати з ним — саме задоволення. Ніякої балаканини. Він ставить питання, яке хоче обговорювати, і нікуди не відхиляється».Це велика удача для Росії в її відчайдушній боротьбі та стражданнях — мати на чолі великого та суворого воєначальника. Він — сильна та видатна особистість, що відповідає тому похмурому та бурхливому часу, в який його закинуло життя, людина невичерпної хоробрості та сили волі, прямий і навіть різкий у промовах, проти чого, я, той, кого виховали у Палаті Громад, зовсім не заперечую, особливо коли мені самому є що сказати.

 • Це велика удача для Росії в її відчайдушній боротьбі та стражданнях — мати на чолі великого та суворого воєначальника. Він — сильна та видатна особистість, що відповідає тому похмурому та бурхливому часу, в який його закинуло життя, людина невичерпної хоробрості та сили волі, прямий і навіть різкий у промовах, проти чого, я, той, кого виховали у Палаті Громад, зовсім не заперечую, особливо коли мені самому є що сказати.

 • Я, власне, не можу відчувати нічого іншого, окрім величезного захоплення, щодо цієї воістину великої людини, батька усієї країни, що править долею своєї країни під час миру, та всеперемагаючого захисника її під час війни.

 • Сталін протягом багатьох років був диктатором Россії, і чим більше я вивчав його кар'єру, тим більш мене шокували ті жахливі помилки, яких він припускався, і та крайня жорстокість до людей та мас, якими він керував. Сталін був нашим союзником у боротьбі проти Гітлера, коли Росія піддалася аґресії, але коли Гітлера було знищено, Сталін перетворився на головну загрозу для нас.«Комуніст у формі маршала, диктатор, що приховує свою підступність, завойовник з личиною добряка — він старанно намагався створити хибне враження. Але його пристрасть була такою нестримною, що часто проступала назовні, випромінюючи якусь похмуру чарівність.

 • «Комуніст у формі маршала, диктатор, що приховує свою підступність, завойовник з личиною добряка — він старанно намагався створити хибне враження. Але його пристрасть була такою нестримною, що часто проступала назовні, випромінюючи якусь похмуру чарівність.

 • Сталін мав колосальний авторитет, і не тільки в Росії. Він умів «приручати» своїх ворогів, не панікувати при програші і не насолоджуватися перемогами. А перемог у нього більше, ніж поразок. Сталінська Росія — це не колишня Росія, що загинула разом з монархією. Але сталінська держава без гідних Сталіну наступників приречена…».«Коли я приїхав до Москви 1939 року до маршала Сталіна, він обмірковував зі мною не можливість мирного врегулювання німецько-польського конфлікту у рамках пакту Бріана—Келлога, а дав зрозуміти, що як він не отримає половини Польщі і Прибалтійські країни, ще без Литви з портом Лібава, то я можу відразу ж вилітати додому. Ведення війни, певно, не вважалось там 1939 року злочином проти миру…»

 • «Коли я приїхав до Москви 1939 року до маршала Сталіна, він обмірковував зі мною не можливість мирного врегулювання німецько-польського конфлікту у рамках пакту Бріана—Келлога, а дав зрозуміти, що як він не отримає половини Польщі і Прибалтійські країни, ще без Литви з портом Лібава, то я можу відразу ж вилітати додому. Ведення війни, певно, не вважалось там 1939 року злочином проти миру…»Й. Сталін був одружений двічі. Вперше на Катерині Сванідзе, вдруге - на Надії Алілуєвій.

 • Й. Сталін був одружений двічі. Вперше на Катерині Сванідзе, вдруге - на Надії Алілуєвій.

 • Діти

 • Сталін з донькою Світланою, 1935

 • У США 22 листопада 2011 р. в місті Річленд, штат Вісконсин, у віці 85 років померла Світлана Аллілуєва — донька Йосипа Сталіна. В Америці вона була відома як Лана Пітерс — за прізвищем американського чоловіка. 1967 року Світлана емігрувала з СРСР до США.Каталог: ENK -> 2011-2012 -> kompleks new magistru -> rob styd -> 13 14
13 14 -> Лувр — один з найбільших музеїв світу, розташований на правому березі Сени в Парижі. В ньому зібрані шедеври світового мистецтва, найкращі творіння людства
rob styd -> Застосування похідної до розв‘язування прикладних задач
rob styd -> Застосування властивостей трикутників у прикладних задачах та задачах на місцевості
rob styd -> Перша група задач, у яких хоча б один об’єкт є реальний предмет (явище), називаються прикладними задачами
rob styd -> Хімічні речовини, які людина використовує в побуті, називають побутовою хімією. Однак часто ці надійні помічники людини можуть становити загрозу її здоров’ю
rob styd -> Якось поверталися однокласники додому і побачили, як хлопчик-хуліган ображав дівчину, сварився
2011-2012 -> Екосистема Агроценози
13 14 -> Належність предмета даній множині позначається символом, а неналежність – символом


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка