Проблема, яку вирішували : розмноження — це властивість живих організмів відтворювати собі подібнихДата конвертації28.05.2016
Розмір445 b.Проблема, яку вирішували : розмноження — це властивість живих організмів відтворювати собі подібних.

 • Проблема, яку вирішували : розмноження — це властивість живих організмів відтворювати собі подібних.

 • Завдяки розмноженню життя       продовжується із покоління в покоління. Це досить складний процес у життєдіяльності  організмів.

 •  В природі існує багато способів розмноження, але їх різноманітність належить до двох типів: нестатевого та статевого.  Актуальність проблеми для нас є у тому, Ми хочемо затишку для школи і дому,

 • Актуальність проблеми для нас є у тому, Ми хочемо затишку для школи і дому,

 • І тому нам слід поглибити знання про способи розмноження кімнатних рослин,

 • сформувати вміння і навички готувати матеріал для вегетативного розмноження та проводити його,

 • дані знання та вміння використати з метою внутрішнього озеленення школи.

Древні люди могли спостерігати у природі укоріненні гілок, притиснутих до землі, зрощування тісно зближених гілок дерев чи чагарників і далі використовувати ці спостереження своєї рослинницької практики.

 • Древні люди могли спостерігати у природі укоріненні гілок, притиснутих до землі, зрощування тісно зближених гілок дерев чи чагарників і далі використовувати ці спостереження своєї рослинницької практики.

 • Іерогліфічні письмена, які стосуються епохи Стародавнього царства, говорять про досить високий розвиток сільськогосподарської діяльності древніх єгиптян. Малюнки цієї епохи часто зображують культуру винограду. Тоді в Єгипті були вже обізнані із черенкуванням, обрізкою і щепленням виноградної лози

 • Сучасні народи Європи навчилися мистецтву щеплення в давніх римлян, про що вказують самі назви різних способів щеплення. Назва «щеплення» походить від латинського слова, що означає око, нирка; назва «копулировка» – від латинського дієслова «з'єднувати». Римляни самі, очевидно, запозичили способи щеплення від греків, інші ж, своєю чергою, від народів Давнього Єгипту.Тривалий час наукового обґрунтування вегетативному способу розмноження рослин не існувало.Тільки з XVIII в. на явища вегетативного розмноження звертають уваги учені-дослідники. До перших робіт у цій галузі відносяться дослідження Дюгамеля, 1758 р., і зведення робіт Туэна, опубліковані трохи згодом (1810 р.). Дальший розвиток знань про вегетативне розмноження рослин стрімко розвивався.

 • Тривалий час наукового обґрунтування вегетативному способу розмноження рослин не існувало.Тільки з XVIII в. на явища вегетативного розмноження звертають уваги учені-дослідники. До перших робіт у цій галузі відносяться дослідження Дюгамеля, 1758 р., і зведення робіт Туэна, опубліковані трохи згодом (1810 р.). Дальший розвиток знань про вегетативне розмноження рослин стрімко розвивався.Тільки вивчення будови квітки ,над яким працювало багато вчених дало можливість з,ясувати ,що рослини можуть розмножуватися не лише вегетативно , а й статево. Переломним моментом в історії розвитку статевої теорії квітки з'явилися праці великого шведського натураліста Карла Ліннея (1707-1778). Як відомо, в основу своєї ботанічної класифікації Лінней поклав кількість тичинок і маточок та їх взаєморозміщення у квітці. Ліннею ми зобов'язані точним встановленням назв, що відносяться до різних частин квітки, -- цими назвами наука користується до теперішнього часу. У тичинках Лінней відзначає нитку і пиляк, в маточці - зав'язь, стовпчик і приймочку. Ці основи ботанічної термінології були запропоновані ним ще в 1736 р. і існують до сьогоднішнього дня.

 • Тільки вивчення будови квітки ,над яким працювало багато вчених дало можливість з,ясувати ,що рослини можуть розмножуватися не лише вегетативно , а й статево. Переломним моментом в історії розвитку статевої теорії квітки з'явилися праці великого шведського натураліста Карла Ліннея (1707-1778). Як відомо, в основу своєї ботанічної класифікації Лінней поклав кількість тичинок і маточок та їх взаєморозміщення у квітці. Ліннею ми зобов'язані точним встановленням назв, що відносяться до різних частин квітки, -- цими назвами наука користується до теперішнього часу. У тичинках Лінней відзначає нитку і пиляк, в маточці - зав'язь, стовпчик і приймочку. Ці основи ботанічної термінології були запропоновані ним ще в 1736 р. і існують до сьогоднішнього дня.Людина здавна прикрашала свій дім квітами, хай то були спочатку зрізані прості  польові квіти або кімнатні овочі у горщиках. Квіти - це не тільки втіха для очей, а і історична спадщина.

 • Людина здавна прикрашала свій дім квітами, хай то були спочатку зрізані прості  польові квіти або кімнатні овочі у горщиках. Квіти - це не тільки втіха для очей, а і історична спадщина.

 • Першими видатними колекціонерами рослин були солдати єгипетського фараона Тотмеса III. (3,5 тис. років назад). На розписах в храмі Карнака вони зображені такими, що несуть 300 рослин, узятих в якості трофеїв в Сирії.

 • Храми древньої Еллади прикрашали вазони з рослинами

 • Перші культурні сорти орхідеї були виведені в Китаї 2500 років тому і там же більше 1000 років тому зародилося мистецтво бонсаї, яке перейшло до Японії і знайшло в країні Висхідного Сонця справжнє визнання.

 • Відкриття нових земель принесло услід за собою і відкриття нових декоративних рослин. Основна кількість "чудасії" потрапила в Європу під час колоніальних завоювань в кінці XVII - початку XVIII ст., тоді з Америки везли кактуси і орхідеї. З Індокитаю - цитрусові, з Індії - рослини, що давали прянощі.Перша згадка про виняткові результати, отримані при вирощуванні рослин в закритому приміщенні, відноситься до XIII століття. Взимку 1240 р. до Кельну прибув голландський король Вільгельм, якому влаштували пишний прийом в приміщенні, прикрашеному деревами і чагарниками в повному квіті, ніби влітку. Це був найперший в Європі зимовий сад.

 • Перша згадка про виняткові результати, отримані при вирощуванні рослин в закритому приміщенні, відноситься до XIII століття. Взимку 1240 р. до Кельну прибув голландський король Вільгельм, якому влаштували пишний прийом в приміщенні, прикрашеному деревами і чагарниками в повному квіті, ніби влітку. Це був найперший в Європі зимовий сад.

 • В середині XIX століття змінити ситуацію допоміг один, здавалося б, незначний винахід англійця Н. Уорду. Містер Уорд дуже полюбляв тропічні рослини, присвячував їм весь свій вільний час. У його колекції було немало рідкісних видів, привезених зі всього світу. Всі вони прекрасно зростали і квітнули, але містер Уорд був незадоволений: йому здавалося, що він міг досягти більшого, але йому заважало насичене гаром повітря Лондона.

 • У 1834 р. Уорд сконструював першу «валізу» для перевезення рослин, яку без побоювання можна було встановити на палубі корабля. Рослини менше потребували поливу і були захищені від солоних бризок і сонця. Тепер в Європу можна було без втрат привозити ніжні тропічні створіння.Живі фільтри

 • Живі фільтри

 • Алое знижує кількість шкідливих мікроорганізмів в 4 рази. Ідеальне рослина для спальні. У темряві алое виробляє речовини, що поглинають шкідливі виділення від меблів. Герань. Всі її різновиди мають фітонцидні властивості, що вбивають шкідливі мікроби в повітрі, у тому числі і стафілококи. Л Женьшень нейтралізує шкідливі випромінювання телевізорів і комп'ютерів.

 • Спатіфіллум. Підійде для будь-якої кімнати. Він поглинає шкідливі речовини, що потрапляють в квартиру через кватирки.

 • Монстера, циперус. Підвищують вологість у приміщеннях, в яких вони знаходяться. Це особливо важливо взимку.

Квіткова аптека

 • Квіткова аптека

 • Каланхое

 • Сік свіжих м'ясистих листків має протизапальну дію. Якщо їм змащувати слизову носа, він виліковує грип, а для здорових людей. Щоб позитивні властивості зелених улюбленців виявлялися максимально, важливо ставитися до них з любов'ю - як до живих істот може з успіхом застосовуватися в період епідемій як профілактичний засіб.

 • Сік каланхое позбавить маля від нежиті. Досить видавити з листа кілька крапель і закапати їх в ніс.

 • Свіжі розім'яті листя зупиняють кровотечу з ран, загоюють рани, обмороження, опіки.

 • Золотий вус

 • Якщо домашній женьшень, як його ще називають у народі, оселився у вас удома , він не раз прийде на допомогу у найскладніших ситуаціях. Дійсно, він нібито витканий з життєвої енергії - так багато в ньому біологічно активних речовин, вітамінів, мінералів, і всі вони знаходяться в оптимальному співвідношенні. Його використовують при застудних захворюваннях. Масло насичене листям золотого вуса використовують при екземі.

Евкаліпт покращує подих, очищає органи носоглотки.

 • Евкаліпт покращує подих, очищає органи носоглотки.

 • Кілька крапель ефірної олії жасмину  збуджує діяльність мозку не гірше від кави.

 • Кава сприяє підняттю життєвого тонусу, працездатності, зняття втоми і стресів

 • За корисністю папая займає одне з перших місць серед кімнатних рослин. У листі і стеблі цієї рослини є ферменти папаїн 1 і папаїн 2, котрі використовуються у фармакології. З них готують препарати, якими лікують трофічні виразки і захворювання шлунково-кишкового тракту.

До отруйних кімнатних рослин належать ті, які при відриві листка або ушкодженні стебла виділяють біле молочко.

 • До отруйних кімнатних рослин належать ті, які при відриві листка або ушкодженні стебла виділяють біле молочко.

 • Отруйними є рослини родини ароїдних (дифенбахія, монстера, алоказія та ін.). Ці рослини дуже гарні і давно завоювали популярність в аматорів кімнатних рослин. Але не варто забувати про те, що вони можуть завдати шкоди. При потраплянні в рот, отруйний сік рослин родини ароїдних здатний викликати набряк гортані і слизової оболонки рота, при потраплянні в очі - кон'юнктивіт і зміни роговиці.

 • Не менш отруйними є рослини родини молочайних (кротон, молочай, акаліфа та ін.).

 • Дуже небезпечні олеандр, аденіум, мандевіла, катарантус і ін. Сік цих рослин містить велику кількість алкалоїдів і глікозидів. При потраплянні в організм він може викликати порушення серцевої діяльності, а в великих дозах може бути смертельно небезпечним.

Дослід № 1.Тема. Розмноження кімнатних рослин стебловими живцями.

 • Дослід № 1.Тема. Розмноження кімнатних рослин стебловими живцями.

 • Об’єкти і матеріали: стеблові живці пеларгонії, скляні баночки 0, 25- 0,5л,вода, препарувальний набір.

 •  Хід роботи.

 • 1. Зрізати із пеларгонії стебловий черешок із 3-4 листками. 2. Видалити з нього 2 нижні листки, помістити у банку з водою так, щоб нижній вузол знаходився у воді. Поставити черешки для прискорення росту в тепле місце з гарним освітленням. 3. Через кожні 3-4 доби міняти воду на вистояну. 4. Після того як придаткові корінці досягнуть довжини 2см, висадити черешки в горщики з грунтом. 5. Накрити черешки скляною банкою й витримувати на розсіяному світлі доти, поки в них повністю не утвориться коренева система і вони не почнуть рости. 6. За розвитком черешків рослини вести спостереження і дані записати у таблицю.

 • Дослід закладено 12.01.2015р. Назва рослиниПеларгонія

 • Початок утворення придаткових коренів 23.01.2015

 • Висадження у квіткові горщики 10.02.2015 Початок росту пагонів 24.02.2015 

 • 7. Висновок: вирощені рослини використатили для внутрішнього озеленення школи.

Дослід № 2.Тема. Необхідність води (вологого середовища) для утворення коренів живців.

 • Дослід № 2.Тема. Необхідність води (вологого середовища) для утворення коренів живців.

 • Об’єкти і матеріали: стеблові живці кімнатної рослини, банки, вода. пісок, клейка стрічка. препарувальний набір.

 • Хід роботи.

 • 1. Зрізати 4-6 стеблових живців плюща з трьома вузлами на кожному живці. 2. Висадити по 3 живці в дві банки, наповнені сухим піском. 3. В одній банці пісок залишають сухим, а в другій трошки змочують водою. 4. Дві банки накривають такими ж банками і прикріплюють клейкою стрічкою. 5. Дослід не потрібно ставити на сонячному вікні. 6. Утворення коренів у живцях проходить через 10-15 днів ( в залежності від температури приміщення). 7. Висновок. Неполиті живці під час досліду залишилися живими – не висохли без води, але корені у них не утворилися. Це говорить про те, що для розвитку коренів необхідне вологе середовище, тобто вода. А рослини, живці яких мали досить вологи добре вкорінились.

 • Такий спосіб вегетативного розмноження ми використали для внутрішнього озеленення школи.

Дослід № 3

 • Дослід № 3

 • Тема. Розмноження бегонії та сенполії листям.

 • Об’єкти і матеріали: листкові пластинки бегонії та сенполії, тарілка, пісок, препарувальний набір.

 • Хід роботи.

 • 1.Відрізати в бегонії (сенполії)один з найбільших листків, обрізати в нього черешок і покласти листкову пластину нижньою стороною в тарілку на вологий пісок.

 • 2. Гострою бритвою в кількох місцях перерізати найбільші жилки (сенполію висаджуєм цілою листковою пластинкою).

 • 3. Пришпилити листок до вологого піску, накрити тарілку склом і поставити її в тепло і на світло.

 • 4. Спостерігати за розвитком пагонів. Коли пагони достатньо виростуть, пересадити їх у горщики з землею і накрити склянками.

 • 5. Як тільки рослинки приживуться, відкрити їх і виставити на пряме сонячне світло.

 • 6. Вирощені рослини використати для внутрішнього озеленення школи.Рослини розмножуються статево (насінням) та

 • Рослини розмножуються статево (насінням) та

 • вегетативно(окремими органами)

 •    Отже:

 • Кімнатні рослини можна розмножувати як статевим так і вегетативним способом.

 • Більшість рослин, що ростуть у школі отримано шляхом вегетативного розмноження.

 • Вегетативне розмноження рослин здійснюється частинами їхнього тіла і можливе завдяки легкому утворенню рослинами нових вегетативних органів.

 • Людина використовує природне і штучне вегетативне розмноження для швидкого отримання нових рослин і збереження їх сортових особливостей. 

 •  

 • Теоретичні знання і практичні навички розмноження рослин різними способами, які ми отримуємо на гуртковій роботі, ми зможемо використати у своєму повсякденному житті.

 •  

 • Як би було добре, щоб учні всіх шкіл нашого району спілкувалися між собою, обмінювалися кімнатними рослинами, довідниками, порадами, щоб кабінети, коридори шкіл перетворилися у квітучі оранжереї, адже квіти завжди. приносять людям красу, радість, задоволення, здоров'я, естетичну насолоду.

Каталог: Files -> downloads
downloads -> Чому займенник має таку назву? Яка його роль у мовленні?
downloads -> Кривоколінського навчально-виховного комплексу
downloads -> Інтелектуальна готовність
downloads -> Українська мова
downloads -> Тема. Що таке Батьківщина
downloads -> Мета: висвітлити життєвий і творчий шлях Р. М. Рільке, розкрити образ України у світі філософських та естетичних пошуків митця; визначити провідні мотиви лірики поета; Мета
downloads -> Урок-презентація на тему:"Голодомор 1932-1933 років. 80 років з часу трагедії"


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка