Процес зіткнення триває і в наш час. Тому для Анд характерні виверження вулканів та руйнівні землетрусиДата конвертації01.06.2016
Розмір445 b.У результаті розколу Гондвани 180 млн років тому Південна Америка відокремилася від Африки і почала рухатися на захід. Тому в основі Південної Америки лежить «залишок» Гондвани - Південноамериканська платформа, що вкрита чохлом осадових порід.

 • У результаті розколу Гондвани 180 млн років тому Південна Америка відокремилася від Африки і почала рухатися на захід. Тому в основі Південної Америки лежить «залишок» Гондвани - Південноамериканська платформа, що вкрита чохлом осадових порід.65 млн років тому платформа зіткнулася з тихоокеанськими океанічними плитами, що призвело до утворення на заході материка однієї з найдовших у світі гірських систем – Анд.

 • 65 млн років тому платформа зіткнулася з тихоокеанськими океанічними плитами, що призвело до утворення на заході материка однієї з найдовших у світі гірських систем – Анд.Процес зіткнення триває і в наш час. Тому для Анд характерні виверження вулканів та руйнівні землетруси.

 • Процес зіткнення триває і в наш час. Тому для Анд характерні виверження вулканів та руйнівні землетруси.Рельєф Південної Америки зв’язаний з її геологічною будовою. При першому погляді на фізичну карту материка його можна розділити на три частини: низовинну - в центрі, плоскогірну – на сході, високогірну – на заході.

 • Рельєф Південної Америки зв’язаний з її геологічною будовою. При першому погляді на фізичну карту материка його можна розділити на три частини: низовинну - в центрі, плоскогірну – на сході, високогірну – на заході.Анди - гірська система, що простягається з півночі на південь на 9000 кілометрів. Вони складаються з паралельних хребтів , що витягнуті вздовж узбережжя Тихого океану. Між хребтами лежать плоскогір’я і западини.

 • Анди - гірська система, що простягається з півночі на південь на 9000 кілометрів. Вони складаються з паралельних хребтів , що витягнуті вздовж узбережжя Тихого океану. Між хребтами лежать плоскогір’я і западини.

 • Це – молоді гори, що є одними з найвищих у світі.Багато вершин гір перевищують 6000 м, найвища вершина Анд –

 • Багато вершин гір перевищують 6000 м, найвища вершина Анд –

 • г. Аконкогуа – 6960 м. Тут багато діючих і згаслих вулканів. Вулкани Анд є частиною Тихоокеанського вулканічного кільця. Про Анди кажуть, що це гірські велетні, що «ногами» стоять у вологій спеці, а їх «голови» вкриті льодовими та сніговими «шапками».На схід від Анд лежать Амазонська, Оринокська і

 • На схід від Анд лежать Амазонська, Оринокська і

 • Ла-Платська низовини , основу яких становлять морські та континентальні відклади. Низовинний рельєф мало порушують широкі річкові долини.Плоскогір’я Південної Америки – Гвіанське , Бразильське і Патагонське утворюють більш різноманітні форми рельєфу, ніж низовини. Тут багато розломів, що розбили плоскогір’я на окремі масиви. Продукти виверження давніх вулканів утворюють наче «гігантські східці» з численними водоспадами.

 • Плоскогір’я Південної Америки – Гвіанське , Бразильське і Патагонське утворюють більш різноманітні форми рельєфу, ніж низовини. Тут багато розломів, що розбили плоскогір’я на окремі масиви. Продукти виверження давніх вулканів утворюють наче «гігантські східці» з численними водоспадами.Корисні копалини материка багаті і різноманітні . Їх походження та розміщення пов’язане з тектонічними структурами, діяльністю внутрішніх та зовнішніх сил Землі. Так, вкорінення магми по лініях розломів в Андах утворили значні родовища мідних, олов’яних, свинцевих і цинкових руд. Є золото, платина, срібло. Не випадково на мові інків слово «анди» - означає - мідь.

 • Корисні копалини материка багаті і різноманітні . Їх походження та розміщення пов’язане з тектонічними структурами, діяльністю внутрішніх та зовнішніх сил Землі. Так, вкорінення магми по лініях розломів в Андах утворили значні родовища мідних, олов’яних, свинцевих і цинкових руд. Є золото, платина, срібло. Не випадково на мові інків слово «анди» - означає - мідь.На Бразильському та Гвіанському плоскогір’ях знайдено багато залізних руд, поклади яких пов’язані з виходами давніх кристалічних порід платформи.

 • На Бразильському та Гвіанському плоскогір’ях знайдено багато залізних руд, поклади яких пов’язані з виходами давніх кристалічних порід платформи.

 • Діяльність чисельних вулканів в Андах спричинила утворення покладів сірки, переважно на території Чилі . У Колумбії відомі на весь світ родовища смарагдів.На узбережжі Тихого океану в місцях «пташиних базарів» утворилися великі поклади селітри , що є результатом розкладу послідів птахів

 • На узбережжі Тихого океану в місцях «пташиних базарів» утворилися великі поклади селітри , що є результатом розкладу послідів птахів

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка