Рослинність, що оточує нас, цікава своїм різноманіттям. Різні за біологічними і морфологічними властивостями і насіння рослинДата конвертації25.12.2016
Розмір445 b.Рослинність, що оточує нас, цікава своїм різноманіттям. Різні за біологічними і морфологічними властивостями і насіння рослин.

 • Рослинність, що оточує нас, цікава своїм різноманіттям. Різні за біологічними і морфологічними властивостями і насіння рослин.Проте при великій зовнішній різноманітності усі вони мають схожу будову.  

 • Проте при великій зовнішній різноманітності усі вони мають схожу будову.  

 •  Спершу краще познайомитися з будовою великого насіння – квасолі (зверху), та пшениці (знизу). Якщо насіння квасолі протримати у воді впродовж 5-6 годин, на поверхні насінини квасолі можна легко виявити щільну шкірку, що оберігає сім'я від висихання, загнивання і механічних ушкоджень.

На поверхні шкірки помітний рубчик, утворений в результаті відділення сім'я від сім'яніжки. Поряд з рубчиком знаходиться сім'явхід - ледве помітний отвір, необхідний для вступу води при проростанні сім'я. У сім'язачатку цей отвір відповідає пилковходу. Основний об'єм сім'я займають дві м'ясисті часточки - сім'ядолі - перше сильно змінене листя зародка.

 • На поверхні шкірки помітний рубчик, утворений в результаті відділення сім'я від сім'яніжки. Поряд з рубчиком знаходиться сім'явхід - ледве помітний отвір, необхідний для вступу води при проростанні сім'я. У сім'язачатку цей отвір відповідає пилковходу. Основний об'єм сім'я займають дві м'ясисті часточки - сім'ядолі - перше сильно змінене листя зародка.Сім'ядолі прикріплені до стеблинки, один кінець якої завершується брунечкою (горбком), що складається з двох найдрібніших (але справжніх) листочків, а другий - переходить в корінець. Таким чином, зародок сім'я є зачатковою рослинкою, що цілком сформувалася, складається з корінця, стеблинки, брунечки з листочками і сім'ядолею. Сім'ядолі містять необхідний запас поживних речовин, якими зародок живиться при проростанні. Рослини, насіння яких має зародок з двома сім'ядолями, називаються дводольними.

 • Сім'ядолі прикріплені до стеблинки, один кінець якої завершується брунечкою (горбком), що складається з двох найдрібніших (але справжніх) листочків, а другий - переходить в корінець. Таким чином, зародок сім'я є зачатковою рослинкою, що цілком сформувалася, складається з корінця, стеблинки, брунечки з листочками і сім'ядолею. Сім'ядолі містять необхідний запас поживних речовин, якими зародок живиться при проростанні. Рослини, насіння яких має зародок з двома сім'ядолями, називаються дводольними.Трохи інакше влаштовано сім'я однодольних рослин, наприклад пшениці. Зовні воно покрите не лише насінною шкіркою, але і зрощеною з нею плодовою оболонкою - околоплодником. Таке сім'я  називається зернівкою, або зерном. Основна частина зернівки заповнена білою борошнистою масою (ендоспермом), що представляє запас поживних речовин. До ендосперма прилягає зародок, що складається з корінця з кореневим чохликом, брунечки з листочками, стеблинки і щитка - єдиної сім'ядолі зародка. Серед зародкових листочків брунечки розташований конус наростання стебла. Верхні зародкові листочки брунечки надійно оберігають конус наростання від ушкоджень при проростанні молодої стеблинки через щільний шар грунту.

 • Трохи інакше влаштовано сім'я однодольних рослин, наприклад пшениці. Зовні воно покрите не лише насінною шкіркою, але і зрощеною з нею плодовою оболонкою - околоплодником. Таке сім'я  називається зернівкою, або зерном. Основна частина зернівки заповнена білою борошнистою масою (ендоспермом), що представляє запас поживних речовин. До ендосперма прилягає зародок, що складається з корінця з кореневим чохликом, брунечки з листочками, стеблинки і щитка - єдиної сім'ядолі зародка. Серед зародкових листочків брунечки розташований конус наростання стебла. Верхні зародкові листочки брунечки надійно оберігають конус наростання від ушкоджень при проростанні молодої стеблинки через щільний шар грунту.Зустрічаються і інші типи будови насіння, але при будь-якому з них в сім'ї завжди повинен міститися запас поживних речовин, необхідних для розвитку проростка.Тільки з появою зеленого листя і коренів молода рослина має можливість отримувати їжу з грунту і повітря.

 • Зустрічаються і інші типи будови насіння, але при будь-якому з них в сім'ї завжди повинен міститися запас поживних речовин, необхідних для розвитку проростка.Тільки з появою зеленого листя і коренів молода рослина має можливість отримувати їжу з грунту і повітря.1 Яка різниця між насінням однодольних та дводольних рослин?

 • 1 Яка різниця між насінням однодольних та дводольних рослин?

 • 2 Що є спільного в будові будь-якого насіння?

 • 3 Від чого залежить проростання насіння?

 • 4 Чи однакові умови потрібні насінню для проростання?Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка