Свою діяльність він почав адвокатом. Він вів справи однієї дворянки і водночас навчав її єдину дочку Катерину астрономії. Навчаючи дівчину, він і сам захопився цією наукою. У нього виникає задум великої праці з астрономії, тому він сумлінно починає працювати над тригонометрією. Розповідають, що нерідко, забувши навіть про їжу, він міг дві-три доби підряд просиджувати за своїм робочим столом, розв'язуючи якусь цікаву задачу або досліджуючи якесь складне питання. Свою діяльність він почав адвокатом. Він вів справи однієї дворянки і водночас навчав її єдину дочку Катерину астрономії. Навчаючи дівчину, він і сам захопився цією наукою. У нього виникає задум великої праці з астрономії, тому він сумлінно починає працювати над тригонометрією. Розповідають, що нерідко, забувши навіть про їжу, він міг дві-три доби підряд просиджувати за своїм робочим столом, розв'язуючи якусь цікаву задачу або досліджуючи якесь складне питання. Головним результатом його роботи в галузі тригонометрії були вирази для синусів і косинусів кратних дуг. Розповідають, що він швидко розв'язав задачу, запропоновану бельгійським математиком ван Рооменом як виклик математикам Європи. Хто він?
Було це так. У жовтні 1594 р. король Франції Генріх IV приймав нідерландського посла. Зайшла мова про видатних людей країни. Посол зауважив, що у Франції, мабуть, немає видатних математиків, бо, мовляв, ван Роомен не назвав жодного француза. «Ви помиляєтеся, — відповів на це король. — У мене є математик і досить видатний». І наказав покликати його. Було це так. У жовтні 1594 р. король Франції Генріх IV приймав нідерландського посла. Зайшла мова про видатних людей країни. Посол зауважив, що у Франції, мабуть, немає видатних математиків, бо, мовляв, ван Роомен не назвав жодного француза. «Ви помиляєтеся, — відповів на це король. — У мене є математик і досить видатний». І наказав покликати його. Коли математик зайшов, посол дав йому листа Роомена. Він прочитав його і відразу написав один із розв'язків рівняння, яке містилося у листі, а наступного дня надіслав ще 22 розв'язки, тобто знайшов усі додатні корені цього складного рівняння. Крім того, він виявив помилку в умові, допущену під час переписування, і виправив її. Хто він?
Задачею побудови на площині кола, що дотикається до трьох кіл, цікавилися ще давньогрецькі математики. Учений в одному з математичних творів опублікував спосіб розв'язування цієї задачі за допомогою тільки циркуля та лінійки. Пишаючись знайденим розв'язком, учений назвав себе «Аполлонієм галльським». Задачею побудови на площині кола, що дотикається до трьох кіл, цікавилися ще давньогрецькі математики. Учений в одному з математичних творів опублікував спосіб розв'язування цієї задачі за допомогою тільки циркуля та лінійки. Пишаючись знайденим розв'язком, учений назвав себе «Аполлонієм галльським». Його вважають творцем алгебраїчних формул та алгебраїчної символіки і навіть називають «батьком алгебри». Хто він?
Поділіться з Вашими друзьями: |