Свою діяльність він почав адвокатом. Він вів справи однієї дворянки І водночас навчав її єдину дочку Катерину астрономії. Навчаючи дівчину, він І сам захопився цією наукоюДата конвертації27.12.2016
Розмір445 b.Свою діяльність він почав адвокатом. Він вів справи однієї дворянки і водночас навчав її єдину дочку Катерину астрономії. Навчаючи дівчину, він і сам захопився цією наукою. У нього виникає задум великої праці з астрономії, тому він сумлінно починає працювати над тригонометрією. Розповідають, що нерідко, забувши навіть про їжу, він міг дві-три доби підряд просиджувати за своїм робочим столом, розв'язуючи якусь цікаву задачу або досліджуючи якесь складне питання.

  • Свою діяльність він почав адвокатом. Він вів справи однієї дворянки і водночас навчав її єдину дочку Катерину астрономії. Навчаючи дівчину, він і сам захопився цією наукою. У нього виникає задум великої праці з астрономії, тому він сумлінно починає працювати над тригонометрією. Розповідають, що нерідко, забувши навіть про їжу, він міг дві-три доби підряд просиджувати за своїм робочим столом, розв'язуючи якусь цікаву задачу або досліджуючи якесь складне питання.

  • Головним результатом його роботи в галузі тригонометрії були вирази для синусів і косинусів кратних дуг.

  • Розповідають, що він швидко розв'язав задачу, запропоновану бельгійським математиком ван Рооменом як виклик математикам Європи.

  • Хто він?Було це так. У жовтні 1594 р. король Франції Генріх IV приймав нідерландського посла. Зайшла мова про видатних людей країни. Посол зауважив, що у Франції, мабуть, немає видатних математиків, бо, мовляв, ван Роомен не назвав жодного француза. «Ви помиляєтеся, — відповів на це король. — У мене є математик і досить видатний». І наказав покликати його.

  • Було це так. У жовтні 1594 р. король Франції Генріх IV приймав нідерландського посла. Зайшла мова про видатних людей країни. Посол зауважив, що у Франції, мабуть, немає видатних математиків, бо, мовляв, ван Роомен не назвав жодного француза. «Ви помиляєтеся, — відповів на це король. — У мене є математик і досить видатний». І наказав покликати його.

  • Коли математик зайшов, посол дав йому листа Роомена. Він прочитав його і відразу написав один із розв'язків рівняння, яке містилося у листі, а наступного дня надіслав ще 22 розв'язки, тобто знайшов усі додатні корені цього складного рівняння. Крім того, він виявив помилку в умові, допущену під час переписування, і виправив її.

  • Хто він?Задачею побудови на площині кола, що дотикається до трьох кіл, цікавилися ще давньогрецькі математики. Учений в одному з математичних творів опублікував спосіб розв'язування цієї задачі за допомогою тільки циркуля та лінійки. Пишаючись знайденим розв'язком, учений назвав себе «Аполлонієм галльським».

  • Задачею побудови на площині кола, що дотикається до трьох кіл, цікавилися ще давньогрецькі математики. Учений в одному з математичних творів опублікував спосіб розв'язування цієї задачі за допомогою тільки циркуля та лінійки. Пишаючись знайденим розв'язком, учений назвав себе «Аполлонієм галльським».

  • Його вважають творцем алгебраїчних формул та алгебраїчної символіки і навіть називають «батьком алгебри».

  • Хто він?


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка