Технологія в’язання гачком в 10-11 класі



Дата конвертації16.06.2016
Розмір445 b.





Варіативний модуль розроблено до навчальної програми “Технологія в’язання гачком в 10-11 класі”. Програмою модуля передбачено ознайомлення уч­нів з одним із найдавніших і найпоширеніших видів декора­тивно-­ужит­кового мистецтва – в’язанням гачком. Пройшовши через віки, в’язання гачком дійшло до наших днів, отримало величезний розвиток і займає не останнє місце серед цілого ряду найулюбленіших занять рукоділь­ниць. Багато красивих, корисних і необхідних у повсякденному житті речей можна виготовити, вміючи в’язати. Клубок ниток і невеличкий інструмент – гачок – приховують у собі необмежені можливості. Сьогодні в’язання гачком проходить новий виток популярності, адже це захоплююче та нескладне заняття дає змогу за порівняно короткий час виготовляти красиві та унікальні речі, а навчитися в’язати гачком не­складно, навіть легше, ніж спицями. Крім того, до цього часу не при­думано машину, яка б імітувала в’язання гачком.

  • Варіативний модуль розроблено до навчальної програми “Технологія в’язання гачком в 10-11 класі”. Програмою модуля передбачено ознайомлення уч­нів з одним із найдавніших і найпоширеніших видів декора­тивно-­ужит­кового мистецтва – в’язанням гачком. Пройшовши через віки, в’язання гачком дійшло до наших днів, отримало величезний розвиток і займає не останнє місце серед цілого ряду найулюбленіших занять рукоділь­ниць. Багато красивих, корисних і необхідних у повсякденному житті речей можна виготовити, вміючи в’язати. Клубок ниток і невеличкий інструмент – гачок – приховують у собі необмежені можливості. Сьогодні в’язання гачком проходить новий виток популярності, адже це захоплююче та нескладне заняття дає змогу за порівняно короткий час виготовляти красиві та унікальні речі, а навчитися в’язати гачком не­складно, навіть легше, ніж спицями. Крім того, до цього часу не при­думано машину, яка б імітувала в’язання гачком.





Мета:

  • Мета:

  • Навчальна: ознайомлення учнів з асортиментом виробів, із правилами безпечної роботи і санітарно-гігієнічними вимогами;

  • Розвиваюча: удосконалення вмінню підбирати гачок і нитки для в'язання;

  • Виховна: виховувати свідоме виконання правил безпечної роботи, художній смак, інтерес до цього різновиду рукоділля.



Обладнання:вироби, виконані гачком, або їх ілюстрації, роботи учнів, таблиця «Правила безпечної роботи», колекція ниток для в'язання, гачки різного виду.

  • Обладнання:вироби, виконані гачком, або їх ілюстрації, роботи учнів, таблиця «Правила безпечної роботи», колекція ниток для в'язання, гачки різного виду.

  • Інструменти та матеріали: зразки виробів з бісеру; ілюстрації з журналів, книжок; роздатковий матеріал (інструкційні картки, картки-завдання, інструкції з правил безпеки праці).

  • Основні поняття:декоративні вироби, пряжа (бавовняна, вовняна, кордова нитка), гачок.

  • Міжпредметні зв'язки: хімія, фізика.

  • Тип уроку: урок засвоєння знань



Організаційна частина 1 хв.

  • Організаційна частина 1 хв.

  • Актуалізація опорних знань та вмінь учнів 2 хв.

  • Мотивація навчальної діяльності учнів 2хв.

  • Повідомлення теми, мети і завдань уроку 2 хв.

  • Вивчення нового матеріалу: 30хв.

  • В'язання гачком як вид декоративно-ужиткового мистецтва.

  • Санітарно-гігієнічні вимоги і правила безпечної роботи під час в'язання.

  • VI. Закріплення нових знань 3хв.

  • VII. Підведення підсумків уроку 3 хв.

  • VIII. Прибирання робочих місць і майстерні 2хв.



 

  •  

  • І. Організаційна частина:

  • 1. перевірка наявності учнів;

  • 2. перевірка готовності учнів до уроку;

  • 3. призначення чергових;

  • ІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів:

  • Що таке в’ язання ?

  • Які види в’ язань ви знаєте?

  • Коли в'язані речі з'явилися в Україні?

  • ІІІ. Мотивація навчальної діяльності:

  • Існує багато видів оздоблення в’язаних виробів: власне візерунок, вишивка по трикотажному полотні, аплікація, використання орнаментів із візерунком, виконаним гачком. Вчитель демонструє зразки в’язаних гачком виробів (зразки виробів, інструкційна карта № 1 «Вироби, в’язані гачком»).



ІV. Повідомлення теми й мети уроку.

  • ІV. Повідомлення теми й мети уроку.

  • Учитель записує тему уроку на дошці Тему уроку учні записують у зошит.

  • V. Вивчення нового матеріалу:

  • 1. В’язання гачком як вид декоративно-ужиткового мистецтва.

  • Розповідь учителя.

  • В’язання − це спосіб виготовлення полотна або окремого виробу шляхом згинання ниток у петлі, що переплітаються між собою.

  • В’язання − один із найдавніших видів декоративно-ужиткового мистецтва, що існує понад трьох тисяч років. В’язані речі були знайдені у стародавніх похованнях Єгипту, Риму, Греції.

  • В одній із гробниць фараонів була знайдена дитяча в’язана шкарпетка. Великий палець був вив’язаний окремо, тому що в той час носили взуття, схоже на наше пляжне.

  • У V ст. в’язання набуває розвитку на Сході й приблизно у IX ст. приходить до Європи. Особливо поширилося мистецтво в’язання у середні віки в Англії і Шотландії у зв’язку з розвитком вівчарства у цих країнах.



У XIII ст. ручне в’язання стало доволі прибутковим ремеслом у країнах Західної Європи, але найвищого рівня розквіту воно досягло наприкінці XVI ст.

  • У XIII ст. ручне в’язання стало доволі прибутковим ремеслом у країнах Західної Європи, але найвищого рівня розквіту воно досягло наприкінці XVI ст.

  • В’язання гачком доступно всім. За допомогою цього простого інструмента можна виготовити модний одяг, а також декоративні вироби (серветки, скатертини, гардини, шалі тощо). Тому в’язання гачком залишається модним і популярним і нині. Невичерпна кількість вузлів і їх комбінацій дають можливість виявити свою творчу фантазію.

  • Згодом роботи майстрів стають мистецтвом, в’язані вироби попадають у музеї. Наприклад, дві кофти XVІІ століття зберігаються у Швеції − у Північному музеї в Стокгольмі й в Історичному музеї в Ґетеборзі. Звичайно в Європі кофти в’язали з однотонної пряжі, прикрашаючи виворітними петлями лицьове полотно, але ж араби ще пару тисяч років тому могли виконувати багатобарвні складні візерунки.



ВИРОБИ, В’ЯЗАНІ ГАЧКОМ

  • ВИРОБИ, В’ЯЗАНІ ГАЧКОМ



1. В’язати треба, сидячи на стільці зі спинкою і постійно стежити за осанкою. У процесі в’язання не нахилятись близько до гачка. Нижній край лопаток має опиратись на спинку стільця, а поперек − ледь відхилятись від неї. Коліна ледь підняти над сидінням. Якщо стілець зависокий, треба підставити під ноги стільчик.

  • 1. В’язати треба, сидячи на стільці зі спинкою і постійно стежити за осанкою. У процесі в’язання не нахилятись близько до гачка. Нижній край лопаток має опиратись на спинку стільця, а поперек − ледь відхилятись від неї. Коліна ледь підняти над сидінням. Якщо стілець зависокий, треба підставити під ноги стільчик.

  • 2. Освітлення повинно бути м’яким, але достатнім для того, щоб добре було видно петлі. Світло має падати на руки зліва зверху і ледь позаду.

  • 3. Під час в’язання темними нитками бажано стелити на коліна світлу тканину, а під час в’язання світлими − темну.

  • 4. Через 40-50 хв. необхідно робити перерву для активного відпочинку. Корисно зробити гімнастичні вправи.

  • 5. Робоче місце має бути добре упорядкованим. Інструменти та матеріали для роботи зберігати в спеціальних чохлах, корзинках тощо. Гачки треба носити не в пластикових пакетах, а в твердій упаковці, розміщуючи горизонтально.

  • 6. Гачками працювати обережно, щоб не поранити ні себе, ні інших. З цієї причини не можна сидіти близько один біля одного під час в’язання.

  • 7. Ножиці слід зберігати із зімкненими лезами, а передавати їх товаришу − вперед кільцями.



Проектований виріб призначений для дитячих розваг, а також має бути окрасою дитячої кімнати. Проектований виріб заспокійливо впливає на психічний, емоційний стан дитини, допомагає у формуванні її характеру, сприяє позитивному ставленню до трудової діяльності дорослих і сприяє залученню до праці.

  • Проектований виріб призначений для дитячих розваг, а також має бути окрасою дитячої кімнати. Проектований виріб заспокійливо впливає на психічний, емоційний стан дитини, допомагає у формуванні її характеру, сприяє позитивному ставленню до трудової діяльності дорослих і сприяє залученню до праці.

  • Вимоги до проекту: простота, практичність і краса. Адже з самого раннього віку предмети, які оточують дитину, впливають на естетичне виховання. Виріб повинен бути охайним.

  • Даний виріб можна використовувати не тільки для дитячих розваг, а також для естетичного оформлення кімнати.

  • Вимоги до проекту

        • Мати естетичний вигляд
        • Характеризуватись відповідністю деталей виробу одна одній.
        • Відрізнятися колірною гамою, наближеною до природної.
        • Відповідати законам пропорційності, тобто гармонійному співвідношенню між цілим і його частинами.






Закріплення нових знань і вмінь учнів

  • Закріплення нових знань і вмінь учнів

  • Методи навчання, пов’язані з джерелом передачі знань: діалогічні – бесіда; наочні − ілюстрація, демонстрація.

  • VII. Підведення підсумків уроку

  • Підсумки роботи класу і ступінь поставленої на уроці мети.

  • Аналіз роботи окремих учнів.

  • Виставлення і мотивація оцінок учнів.

  • Завдання додому:

  • Підготувати інструменти і матеріали для в’язання.

  • «Намалювати» картину із кольорових повітряних ланцюжків

  • VIII. Прибирання робочих місць і майстерні:

  • Видача завдання черговим у майстерні.

  • Контроль за прибиранням робочих місць учнями класу.





Мета:

  • Мета:

  • Навчальна: ознайомлення учнів з асортиментом виробів, виконаних гачком, інструментів і матеріалів для в'язання також із правилами безпечної роботи і санітарно-гігієнічними вимогами;

  • Розвиваюча: удосконалення вмінню підбирати гачок і нитки для в'язання;

  • Виховна:виховувати свідоме виконання правил безпечної роботи, художній смак, інтерес до цього різновиду рукоділля.

  •  



Обладнання: вироби, виконані гачком, або їх ілюстрації, роботи учнів, таблиця «Правила безпечної роботи», колекція ниток для в'язання, гачки різного виду.

  • Обладнання: вироби, виконані гачком, або їх ілюстрації, роботи учнів, таблиця «Правила безпечної роботи», колекція ниток для в'язання, гачки різного виду.

  • Інструменти та матеріали: нитки для в'язання, гачки.

  • Основні поняття:декоративні вироби, пряжа (бавовняна, вовняна, кордова нитка), гачок.

  • Міжпредметні зв'язки: фізика, математика.

  • Тип уроку: комбінований урок



Організаційна частина 1 хв.

  • Організаційна частина 1 хв.

  • Актуалізація опорних знань та вмінь учнів 2 хв.

  • Мотивація навчальної діяльності учнів 3хв.

  • Повідомлення теми, мети і завдань уроку 2 хв.

  • Вивчення нового матеріалу: 30хв.

  • Інструменти, матеріали для в'язання.

  • Підбір гачка і пряжі для в'язання.

  • Умовні позначення елементів на схемах.

  • VII. Підведення підсумків уроку 4 хв.

  • VIII. Прибирання робочих місць і майстерні 3хв.



І. Організаційна частина:

  • І. Організаційна частина:

  • 1. перевірка наявності учнів;

  • 2. перевірка готовності учнів до уроку;

  • 3. призначення чергових;

  • ІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів:

  • Які види гачок ви знаєте?

  • З якими видами пряж ви зустрічалися в житті?

  • ІІІ. Мотивація навчальної діяльності:

  • В’язання гачком доступно всім. За допомогою цього простого інструмента можна виготовити модний одяг, а також декоративні вироби (серветки, скатертини, гардини, шалі тощо). Тому в’язання гачком залишається модним і популярним і нині. Невичерпна кількість вузлів і їх комбінацій дають можливість виявити свою творчу фантазію.



V. Вивчення нового матеріалу: Інструменти та матеріали для в'язання.

  • V. Вивчення нового матеріалу: Інструменти та матеріали для в'язання.

  • Розповідь учителя.

  • Основним матеріалом для в’язання гачком є пряжа. Для в’язання гачком підходить будь-яка пряжа, головне, щоб вона відповідала призначенню виробу.

  • Для декоративних виробів частіше використовують бавовняну пряжу: котушкові нитки № 10, кроте, «ромашка», ірис, а також бавовняну рибальську ліску (кордову нитку).

  • Гачок − це алюмінієвий, сталевий, пластмасовий, дерев’яний або кістяний стрижень із загнутим кінцем, який призначений для того, щоб захоплювати нитку й працювати з нею різними способами.

  • Розрізняють гачки короткі (12-15 см) і довгі (35-45 см), товсті і тонкі залежно від їхньої товщини. Найтонші гачки захищені ковпачками (рис. 1).



Гачки повинні бути добре відполіровані. Кращими є сталеві гачки (не гнуться, не ламаються), а для в’язання виробів із вовни і мохеру можна користуватися дерев’яними, кістяними і пластмасовими гачками. Найбільш зручні гачки із пластмасовою або дерев’яною ручкою, а також ті, які мають сплощену частину.

  • Гачки повинні бути добре відполіровані. Кращими є сталеві гачки (не гнуться, не ламаються), а для в’язання виробів із вовни і мохеру можна користуватися дерев’яними, кістяними і пластмасовими гачками. Найбільш зручні гачки із пластмасовою або дерев’яною ручкою, а також ті, які мають сплощену частину.

  • Вибір гачка залежить від товщини нитки, якою буде виконуватися візерунок.



Нитки. Сучасні технологи пропонують найширші асортименти ниток: лляні, бавовняні,вовняні,напіввовняні, шовкові, штучний шовк, гарус, краше, котушкові № 10, 20 (рис. 4-7). Також відмінно підходить для роботи гачком віскоза, текстильні штучні нитки, отримані з целюлози.

  • Нитки. Сучасні технологи пропонують найширші асортименти ниток: лляні, бавовняні,вовняні,напіввовняні, шовкові, штучний шовк, гарус, краше, котушкові № 10, 20 (рис. 4-7). Також відмінно підходить для роботи гачком віскоза, текстильні штучні нитки, отримані з целюлози.

  • Нитки розрізняють за номерами, відповідно до їхніх назв. Номери ниток виражають співвідношення між довжиною нитки та її вагою. Якщо говорити про льон, бавовняні нитки, вовну, то чим більший номер, тим тонша нитка. У шовку та штучного шовку навпаки − чим більший номер, тим товщою є нитка.







Правила безпечної праці та санітарно-гігієнічні вимоги під час в’язання гачком

  • Правила безпечної праці та санітарно-гігієнічні вимоги під час в’язання гачком

  • 1. В’язати треба, сидячи на стільці зі спинкою і постійно стежити за осанкою. У процесі в’язання не нахилятись близько до гачка. Нижній край лопаток має опиратись на спинку стільця, а поперек − ледь відхилятись від неї. Коліна ледь підняти над сидінням. Якщо стілець зависокий, треба підставити під ноги стільчик.

  • 2. Освітлення повинно бути м’яким, але достатнім для того, щоб добре було видно петлі. Світло має падати на руки зліва зверху і ледь позаду.

  • 3. Під час в’язання темними нитками бажано стелити на коліна світлу тканину, а під час в’язання світлими − темну.

  • 4. Через 40-50 хв. необхідно робити перерву для активного відпочинку. Корисно зробити гімнастичні вправи.

  • 5. Робоче місце має бути добре упорядкованим. Інструменти та матеріали для роботи зберігати в спеціальних чохлах, корзинках тощо. Гачки треба носити не в пластикових пакетах, а в твердій упаковці, розміщуючи горизонтально.

  • 6. Гачками працювати обережно, щоб не поранити ні себе, ні інших. З цієї причини не можна сидіти близько один біля одного під час в’язання.

  • 7. Ножиці слід зберігати із зімкненими лезами, а передавати їх товаришу − вперед кільцями.



Рис. 1. Схематичне зображення візерунка

  • Рис. 1. Схематичне зображення візерунка



2). Текстовий опис візерунка

  • 2). Текстовий опис візерунка



Інструкційна картка № 1

  • Інструкційна картка № 1

  • Основні способи в’язання



Інструкційна картка № 2

  • Інструкційна картка № 2

  • ЕСКІЗНЕ ПРОЕКТУВАННЯ

  • Схема в’язання по колу

  • I -ий перший II-ий спосіб

  • Схема прямого в’язання



Для виготовлення в’язаної іграшки згідно моделі необхідні такі матеріали:

  • Для виготовлення в’язаної іграшки згідно моделі необхідні такі матеріали:

  • синтапон,(1,5 х 1 м);

  • нитки для в’язання гачком (100гр рожевої пряжі; 20гр зеленої пряжі);

  • 2 ґудзики;

  • атласна стрічка (0,7 х 100см).

  • Інструменти:

  • набір голок;

  • ножиці;

  • гачок № 3.

  • Елементи в’язання: повітряна петля,

  • петля підйому, стовпчик без накиду,

  • напівстопчик (глуха петля).

  • Техніка в’язання: щільна.



Екологічне обгрунтування

  • Екологічне обгрунтування

  • Іграшка виготовлена із пряжі. Виріб призначений для дитячих розваг, а також має бути окрасою дитячої кімнати, тому матеріали для даної композиції я обрала такі, щоб він був естетичним.

  • Під час виготовлення виробу відходи матеріалів були мінімальними, тобто матеріали використовувались раціонально.

  • Робота виконувалась, в основному вручну, тому рівень шуму був мінімальний.

  • Маркетингове дослідження

  • На даному етапі потрібно визначити собівартість.

  • Насамперед потрібно визначити матеріальні витрати, а саме ціну матеріалів Ц:



Підведення підсумків уроку

  • Підведення підсумків уроку

  • Учитель дає можливість кожному учню сказати щось швидко, по черзі, відповідаючи на запитання або висловлюючи свою думку чи позицію.

  • Про які види пряжі ви дізналися?

  • Про які різновиди ниток ви дізналися?

  • З якими видами гачків ви познайомилися?

  • Підсумки роботи класу і ступінь поставленої на уроці мети.

  • Аналіз роботи окремих учнів.

  • Аналіз характерних помилок при виконанні прийомів в’язання гачком їх причини і шляхи попередження.

  • Виставлення і мотивація оцінок учнів.

  • Прибирання робочих місць і майстерні

  • Видача завдання черговим у майстерні.

  • Контроль за прибиранням робочих місць учнями класу





Мета:

  • Мета:

  • Навчальна: засвоєння учнями знань про в'язання гачком як вид декоративно-ужиткового мистецтва; формування вміння правильно добирати гачок та пряжу;

  • Розвиваюча:оволодіння прийомам роботи з гачком та опанувати технологію в'язання спицями.

  • Виховна:виховувати акуратність і старанність під час виготовлення в’язаних виробів.



Обладнання: вироби, виконані гачком, або їх ілюстрації, роботи учнів, таблиця «Правила безпечної роботи», колекція ниток для в'язання, гачки різного виду.

  • Обладнання: вироби, виконані гачком, або їх ілюстрації, роботи учнів, таблиця «Правила безпечної роботи», колекція ниток для в'язання, гачки різного виду.

  • Інструменти та матеріали: нитки для в'язання, гачки.

  • Основні поняття:декоративні вироби, пряжа (бавовняна, вовняна, кордова нитка), гачок.

  • Міжпредметні зв'язки: фізика, математика.

  • Тип уроку: комбінований урок



Організаційна частина 1 хв.

  • Організаційна частина 1 хв.

  • Актуалізація опорних знань та вмінь учнів 2 хв.

  • Мотивація навчальної діяльності учнів 2хв.

  • Повідомлення теми, мети і завдань уроку 2 хв.

  • Практична робота. Виготовлення в’ язанної іграшки. 30хв

  • VI. Закріплення знань, умінь і навичок учнів 3хв.

  • VII. Підведення підсумків уроку 3 хв.

  • VIII. Прибирання робочих місць і майстерні 2хв.



І. Організаційна частина:

  • І. Організаційна частина:

  • 1. перевірка наявності учнів;

  • 2. перевірка готовності учнів до уроку;

  • 3. призначення чергових;

  • ІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів:

  • Які є основні способи в ’ язання ?

  • Коли в'язані речі з'явилися в Україні?

  • ІІІ. Мотивація навчальної діяльності:

  • Ручне в’язання дозволяє виразити свою індивідуальність, задуманий образ за допомогою вибору фактури і кольору пряжі, її переплетень, оформлення і фасону виробів. При в’язанні виробів припустимий тісний взаємозв’язок стилів, візерунків, сполучення спиць і гачка.



ІV. Повідомлення теми, мети й завдань уроку  Учитель записує тему уроку на дошці і повідомляє дидактичні завдання. Тему уроку учні записують у зошит.

  • ІV. Повідомлення теми, мети й завдань уроку  Учитель записує тему уроку на дошці і повідомляє дидактичні завдання. Тему уроку учні записують у зошит.

  • Практична робота.

  • Виготовлення в’ язанної іграшки.

  • Інструкційна карта № 3:

  • Вступний інструктаж

  • зв’язати повітряну петлю;

  • повторити дії, поки ланцюжок не стане бажаної довжини;

  • останню петлю закріпити.

  • Поточний інструктаж

  • вчитель контролює дотримання учнями санітарно-гігієнічних вимог правила безпечної роботи;

  • допомагає учням, у яких виникають труднощі, заохочує тих, хто успішно справляється з роботою.



Заключний інструктаж

  • Заключний інструктаж

  • перевірка і підсумок практичної роботи;

  • правильно підібрані гачки й нитки − перший крок до якісного виконання в’язаного виробу. Необхідно пам’ятати, що зовнішній вигляд виробу багато в чому залежить від щільності в’язання. Вона має бути такою, щоб виріб був еластичним і мав бажану форму.

  • Санітарно-гігієнічні вимоги:

  • Під час роботи сидіти необхідно прямо, не нахиляючи низько голову.

  • В’язання потрібно тримати на відстані 25-30 сантиметрів від очей.

  • В’язати потрібно при достатньому освітленні.

  • Враховуючи призначення виробу, нитки повинні мати низькі показники пиловловлюваності, пилопроникності, електричних властивостей, зсідання.

  • Привабливість і гарний зовнішній вигляд виробу мають забезпечувати естетичні властивості матеріалів (колір, колорит, блиск, фактура, туше).

  • Іграшка повинна мати мінімальну масу і і не містити шкідливих чинників для організму дитини.









Оцінка якості

  • Оцінка якості

  • Якість виробу визначається за такими показниками:

  • Естетичність виробу – визначає рівень виразності сучасності.

  • Технологічні показники якості виробу вказують на складність виготовлення виробу, застосування у процесі роботи різних інструментів.

  • Функціональність виробу – визначає відповідність виробу і своєму призначенні.

  • Ергономічність виробу – зручність у користуванні. Виготовлена річ має створювати відчуття комфорту.

  • Економічні показники визначають втрати на процес створення виробу, а також на користування цим виробом.

  • Отже, композиція відповідає усім показникам якості.







Каталог: ENK -> 2011-2012 -> NVP -> robotu styd
2011-2012 -> Забезпечення повторення та узагальнення вивчених раніше відомостей про інтеграл, формування вміння застосовувати набуті знання в нестандартних умовах
2011-2012 -> Застосування похідної до розв‘язування прикладних задач
2011-2012 -> Застосування властивостей трикутників у прикладних задачах та задачах на місцевості
2011-2012 -> Презентація на тему
2011-2012 -> Вода Вода Поживні речовини
2011-2012 -> Перша група задач, у яких хоча б один об’єкт є реальний предмет (явище), називаються прикладними задачами
2011-2012 -> Хімічні речовини, які людина використовує в побуті, називають побутовою хімією. Однак часто ці надійні помічники людини можуть становити загрозу її здоров’ю
2011-2012 -> Якось поверталися однокласники додому і побачили, як хлопчик-хуліган ображав дівчину, сварився
2011-2012 -> Екосистема Агроценози
robotu styd -> Архітекту́ра — це одночасно наука і мистецтво проектування будівель. Архітекту́ра — це одночасно наука і мистецтво проектування будівель


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка