Тема лекції: Хронічна ревматична хвороба серця Кафедра терапії та сімейної медициниДата конвертації08.06.2016
Розмір445 b.
#4837


Тема лекції: Хронічна ревматична хвороба серця

 • Кафедра терапії та сімейної медицини,

 • ННІ ПО,

 • доц., к.мед.н. Зоря Л.В.
Хронічна ревматична хвороба серця (105-109)Стадії набутих вад серцяНедостатність мітрального клапана (insufficientia valvulae mitralis)

 • виникає в тих випадках, коли мітральний клапан під час систоли лівого шлуночка не закриває повністю атріовентрикулярний отвір і проходить зворотний тік крові із шлуночка в передсердя.Патогенез і зміни гемодинаміки. • Під час діастоли в лівий шлуночок надходить збільшений об’єм крові (звичайний передсердний об’єм і ще об’єм регургітації), що веде до його переповнення і розтягнення. Надалі лівий шлуночок змушений працювати з підвищеним навантаженням, внаслідок чого він гіпертрофується • Підвищений тиск призводить до підвищення тиску в легеневих венах, а останні, внаслідок подразнен­ня барорецепторів, викликають рефлекторне звуження артеріол малого кола кровообігу (рефлекс Китаєва). • Внаслідок підвищення тиску в легеневій артерії зростає навантаження на правий шлуночок. При тривалій мітральній недостатності розвивається гіпертрофія правого шлуночка.

Звуження лівого атріовентрикулярного отвору (stenosis ostii venosi sinistri)

 • Звуження атріовентрикулярного отвору проходить при зрощенні стулок мітрального клапана, їх ущільненні і потовщенні, а також при вкороченні і ущільненні сухожильних ниток. Клапан набуває ви­гляду лійки або діафрагми із щілиноподібним отвором всередині.Патогенез, зміни гемодинаміки.

 • При значному звуженні мітрального отвору до 1,5 см2 і меншого (норма 4-6 см2) під час діастоли кров із лівого передсердя не встигає перейти в лівий шлуночок. Ліве передсердя переповнюється, в ньому підвищується тиск, який компенсується підсиленим скороченням передсердя, його гіпертрофією і розтягненням (об’єм в нормі становить 50-60 мл; при стенозі – 100-200 мл, рис.4).Ступені стенозу:

 • – різкий (площа мітрального отвору до 0,5 см2 і менше);

 • – значний (площа мітрального отвору 1-0,6 см2);

 • – помірний (площа мітрального отвору 1,5-1,1 см2).

ЕКГ при мітральному стенозіРентгенографія при мітральному стенозіЕхокардіографія при мітральному стенозіНедостатність клапанів аорти (insufficientia valvularum аortae)

 • вада, при якій півмісяцеві заслінки не закривають повністю аортальний отвір, і під час діастоли проходить зворотний тік крові із аорти в лівий шлуночок.Патогенез і гемодинаміка.

 • Під час діастоли кров поступає в лівий шлуночок не тільки із лівого передсердя, але і з аорти за рахунок аортального кровотоку, що призводить до переповнення і розтягнення лівого шлуночка під час діастоли. • Під час систоли лівому шлуночку доводиться скорочуватись з більшою силою для того, щоб “викинути” в аорту збільшений об’єм кро­ві. Наступає гіпертрофія і дилатація лівого шлуночка.

ЕКГ при аортальній недостатностіРентгенографія при аортальній недостатності

призводить до утрудненого систолічного скорочення лівого шлуночка.

 • призводить до утрудненого систолічного скорочення лівого шлуночка.

 • Виникає при зморщуванні аортальних клапанів або з’являється внаслідок рубцевого звуження аортального отвору.Вся тяжкість вади лягає на лівий шлуночок. М’яз його гіпертрофується. Під час систоли лівий шлуночок спорожнюється неповністю. У період діастоли до цієї залишеною крові до­бавляється її нормальна кількість, що призводить до переповнення шлуночка і підвищення в ньому тиску.

 • Вся тяжкість вади лягає на лівий шлуночок. М’яз його гіпертрофується. Під час систоли лівий шлуночок спорожнюється неповністю. У період діастоли до цієї залишеною крові до­бавляється її нормальна кількість, що призводить до переповнення шлуночка і підвищення в ньому тиску.

ЕКГ при аортальному стенозіРентгенографія при аортальному стенозіЕХо-кардіоскопія при аортальному стенозіКаталог: data -> kafedra -> internal -> therapy fpo -> presentations -> %D0%A4%D0%9F%D0%9E -> %D0%86%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B8 -> %D0%92%D0%BD%D1%83%D1%82%D1%80%D1%96%D1%88%D0%BD%D1%96%20%D1%85%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%B8
%D0%92%D0%BD%D1%83%D1%82%D1%80%D1%96%D1%88%D0%BD%D1%96%20%D1%85%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%B8 -> Особливості перебігу серцево-судинних захворювань у хворих похилого та старечого віку Кафедра терапії і сімейної медицини
%D0%A4%D0%9F%D0%9E -> Іхс, кхс, chd – ішемічна (коронарна) хвороба серця; іхс, кхс, chd – ішемічна (коронарна) хвороба серця
presentations -> Бронхіальна астма – хронічне запальне захворювання дихальних шляхів, яке спричинене значною кількістю клітин та медіатоів запалення
presentations -> Цирози печінки: принципи діагностики і лікування Доцент кафедри терапії
presentations -> Сн патофізіологічний стан, при якому насосна функція серця не може задовольняти метаболічні потреби тканин
presentations -> Іхс, кхс, chd – ішемічна (коронарна) хвороба серця; іхс, кхс, chd – ішемічна (коронарна) хвороба серця
presentations -> Остеоартроз маніфестний оа в багатьох країнах світу І розвивається у 10 чоловіків та 18 жінок


Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка