Тема оцінка вартості прав на технологію мета І база оцінки вартості оів
Дата конвертації 03.06.2016 Розмір 445 b. #3661
ТЕМА 5. ОЦІНКА ВАРТОСТІ ПРАВ НА ТЕХНОЛОГІЮ Мета і база оцінки вартості ОІВ. Основні підходи до оцінки прав на об’єкти інтелектуальної власності. Визначення ставки дисконту. Оцінка предмету ліцензії.
Мета і база оцінки вартості ОІВ Оцінка вартості прав на ОІВ здійснюється з метою визначення: частки ОІВ у інвестиційно-інноваційних проектах; розміру винагороди авторам ОІВ, які є працівниками підприємства, де використовується ОІВ; ціни ліцензій, предметом якої є ОІВ; обсягів збитків внаслідок порушення виняткових прав власника ОІВ.
Рекомендації щодо застосування підходів до оцінки ОІВ
Взаємозв’язок підходів до оцінки ОІВ і методів оцінки
Метод первісних витрат КtІ – коефіцієнт індексації, що враховує зміну індексів цін в році t в певних галузях виробництва (визначається за обліковою ставкою банку або за галузевими індексами цін); KtНС – коефіцієнт приведення щорічних сум до одного розрахункового року; tn – початковий рік розрахункового періоду; tk – завершальний рік розрахункового періоду; Зt – сумарні витрати на створення ОІВ, що розраховуються як сума витрат на НДіДКР в році t, витрат на створення дослідного зразка, витрат на правову охорону в році t.
Метод прямої капіталізації прибутків де Сt – прибуток , генерований ОІВ у період t ; REt – норма капіталізації у період t.
Метод надлишкового прибутку де PV – розрахункова вартість прав на ОІВ; t – розрахунковий період; Vt – обсяг виробленої з використанням ОІВ продукції у періоді t , од.; Z1t та C1t – відповідно ціна продажу і собівартість продукції, виробленої із застосуванням ОІВ у році t ; Z2t та C2t - відповідно ціна продажу і собівартість аналогічної продукції в період t , виробленої до впровадження ОІВ; – коефіцієнт дисконтування.
Метод дисконтування грошових потоків де PV – теперішня вартість прав на ОІВ; t – розрахунковий період; Сt – чистий прибуток у періоді t ; DF – коефіцієнт дисконтування.
Метод звільнення від роялті де PVЗР – теперішня ціна ліцензії, грн.; t – періоди (роки); Vt – обсяги випуску продукції по ліцензії у році t, од.; Rt – ставка роялті у році t, %; і – ставка дисконтування;
Вартість прав на винахід, корисну модель де PV – розрахункова вартість ОІВ; Зt – сума витрат на створення ОІВ; К1 – коефіцієнт старіння ОІВ (К1=1, якщо винахід новий); Кр – реальний строк служби винаходу; Кн – номінальний строк служби ОІВ (термін дії патенту); К3t – коефіцієнт дисконтування в періоді t; іt – ставка дисконту.
Вартість прав на промисловий зразок де Сt – чистий прибуток , одержуваний в періоді t від того об’єкта техніки, який використовується; К – частка прибутку (доходу), одержуваного від того об’єкту техніки, в якому використовується промисловий зразок.
Коефіцієнт оригінальності промислового зразка
Коефіцієнт складності вирішення дизайнерської задачі
Коефіцієнт обсягів випуску
Вартість комп’ютерної програми
де PV – вартість прав на товарний знак; С – витрати, пов’язані зі створенням товарного знаку; К1 – коефіцієнт, що враховує термін використання знака після початку масштабної рекламної кампанії; К2 - коефіцієнт, що враховує тривалість роботи фірми на ринку; К3 – коефіцієнт, що залежить від обсягів продаж товару; К4 = 1,4 (враховує всі інші обставини і є постійною величиною).
Значення коефіцієнтів К1 і К2
Значення коефіцієнта К3
Вартість „ноу-хау” де Сt – чистий прибуток, одержуваний в періоді t від використання „ноу-хау”.
Ціна ліцензії (платежі у формі роялті) де PV – теперішня вартість ліцензії; Ct – прогнозовані грошові потоки, генеровані предметом ліцензії у період t ; t – розрахунковий термін дії ліцензії (періоди);
Стандартні ставки роялті за галузями промисловості
Ціна ліцензії (паушальний платіж) де PV – теперішня вартість ліцензії; Ct – прогнозовані грошові потоки, генеровані предметом ліцензії у період t ; t – розрахунковий термін дії ліцензії (періоди); Rt – ставка роялті у періоді t; де іt – ставка дисконту у періоді t.
Поділіться з Вашими друзьями: