Трудові ресурси поняття «марксистсько-ленінської» «політичної економії». За дегуманізацію і інструменталізацію людини та методологічну необгрунтованість це поняття багаторазово піддавалося критиці суспільствознавцямиДата конвертації01.06.2016
Розмір445 b.Трудові ресурси — поняття «марксистсько-ленінської» «політичної економії». За дегуманізацію і інструменталізацію людини та методологічну необгрунтованість це поняття багаторазово піддавалося критиці суспільствознавцями. У вітчизняній економічній науці під цим терміном розуміється працездатне населення на території країни, адміністративної територіальної одиниці або підприємства.

 • Трудові ресурси — поняття «марксистсько-ленінської» «політичної економії». За дегуманізацію і інструменталізацію людини та методологічну необгрунтованість це поняття багаторазово піддавалося критиці суспільствознавцями. У вітчизняній економічній науці під цим терміном розуміється працездатне населення на території країни, адміністративної територіальної одиниці або підприємства.Трудові ресурси поряд з наявними природними ресурсами і засобами виробництва, є складовою частиною продуктивних сил суспільства. Чисельність і структура трудових ресурсів безпосередньо пов'язані з чисельністю населення, його зростанням та віковою структурою, а економічна ефективність їх з такими чинниками, як наявне законодавство, підготовка і розподіл кваліфікованих кадрів, продуктивність праці, заробітна плата, географічне розміщення, життєвий рівень населення, міграційні та урбанізаційні процеси тощо

 • Трудові ресурси поряд з наявними природними ресурсами і засобами виробництва, є складовою частиною продуктивних сил суспільства. Чисельність і структура трудових ресурсів безпосередньо пов'язані з чисельністю населення, його зростанням та віковою структурою, а економічна ефективність їх з такими чинниками, як наявне законодавство, підготовка і розподіл кваліфікованих кадрів, продуктивність праці, заробітна плата, географічне розміщення, життєвий рівень населення, міграційні та урбанізаційні процеси тощо • Трудові ресурси становлять в Україні 57,4% від усього населення. Серед них 56,3% припадає на осіб працездатного віку, а 3,3% — на пенсіонерів та підлітків (рис. 6). Частка підлітків у формуванні трудових ресурсів країни не перевищує 0,3%. Хоча жінки вибувають швидше із працездатного віку, але питома вага їх у складі трудових ресурсів становить 51%. Майже 71% населення працездатного віку проживає в містах. Зайняте населення становить у нашій країні 37,8% від загальної його чисельності. Серед нього більша половина — особи віком від 30 до 49 років, які мають достатньо високий рівень професійно-кваліфікаційної та освітньої підготовки. Частка спеціалістів з вищою і середньою спеціальною освітою у складі зайнятих у господарстві — близько 29%.Щоб кількісно визначити межі трудових ресурсів, потрібно уяснити поняття "працездатне населення", "працездатний вік", "працюючі підлітки", "працюючі пенсіонери".

 • Щоб кількісно визначити межі трудових ресурсів, потрібно уяснити поняття "працездатне населення", "працездатний вік", "працюючі підлітки", "працюючі пенсіонери".Працездатне населення — це сукупність людей переважно робочого віку, здатних за своїми психофізіологічними даними до участі в трудовому процесі.

 • Працездатне населення — це сукупність людей переважно робочого віку, здатних за своїми психофізіологічними даними до участі в трудовому процесі.Працездатний вік — поняття узагальнене, а тому дещо умовне. Воно визначається системою законодавчих актів. Нині в Україні працездатним віком вважається для жінок 16 — 54 роки, для чоловіків - 16 — 59 років включно.

 • Працездатний вік — поняття узагальнене, а тому дещо умовне. Воно визначається системою законодавчих актів. Нині в Україні працездатним віком вважається для жінок 16 — 54 роки, для чоловіків - 16 — 59 років включно.Працівників, молодших працездатного віку, звичайно називають працюючими підлітками.

 • Працівників, молодших працездатного віку, звичайно називають працюючими підлітками.

 • Відповідно до законодавства України на неважких і нешкідливих роботах за згодою батьків можуть працювати підлітки віком 14—15 років.Працівників, старших працездатного віку, називають працюючими пенсіонерами.

 • Працівників, старших працездатного віку, називають працюючими пенсіонерами.

 • Працюючі пенсіонери – це люди, які продовжують працювати і залишаються в складі трудових ресурсів.Важливе значення для раціонального формування і розподілу трудових ресурсів має розроблення системи їх балансів.

 • Важливе значення для раціонального формування і розподілу трудових ресурсів має розроблення системи їх балансів.Баланс трудових ресурсів – це система взаємозв'язаних показників, які характеризують формування та розподіл трудових ресурсів. Він складається з двох частин: ресурсної і розподільної.

 • Баланс трудових ресурсів – це система взаємозв'язаних показників, які характеризують формування та розподіл трудових ресурсів. Він складається з двох частин: ресурсної і розподільної.До системи балансів трудових ресурсів належать:

 • До системи балансів трудових ресурсів належать:

 • - зведений баланс робочих місць і трудових ресурсів;

 • - баланс розрахунку додаткової потреби в робітниках і службовцях та джерел їх забезпечення;

 • - балансовий розрахунок потреби в підготовці кваліфікованих робітників;

 • - балансовий розрахунок залучення молоді до навчання і розподіл її після завершення навчання;

 • - балансові розрахунки потреби в спеціалістах; міжгалузевий баланс затрат праці;

 • - баланс робочого часу.

Каталог: Presentation -> Gipermarket september 2012 -> Bykov%2026
Bykov%2026 -> Баланс – це звіт про фінансовий стан підприємства, який відображає його активи, зобов'язання та власний капітал. Баланс
Bykov%2026 -> Міжнародна валютна ліквідність −сукупність джерел фінансування та кредитування світового платіжного обігу
Bykov%2026 -> Пропозиція грошей це та кількість грошей, що знаходиться у розпорядженні економічних суб´єктів, яку вони можуть спрямувати в оборот за сприятливих умов
Bykov%2026 -> Митна вартість товару — це термін для визначення спеціальної вартості товару, а саме, це вартість товару, яка застосовується для цілей: — обкладення товару митом, пдв, акцизним збором; — зовнішньоекономічної та митної статистики
Gipermarket september 2012 -> Визначити складові піднесення національно – визвольного руху в Західній Україні у ІІ половині 70-90-х років ХІХ століття


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка