У крові важкі метали циркулюють у вигляді іонів в комплексі з амінокислотами, жирними кислотами. Провідну роль в транспорті важких металів грають білки, створюючи з ними міцний зв'язокСторінка1/10
Дата конвертації01.01.2017
Розмір445 b.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10У крові важкі метали циркулюють у вигляді іонів в комплексі з амінокислотами, жирними кислотами. Провідну роль в транспорті важких металів грають білки, створюючи з ними міцний зв'язок.

 • У крові важкі метали циркулюють у вигляді іонів в комплексі з амінокислотами, жирними кислотами. Провідну роль в транспорті важких металів грають білки, створюючи з ними міцний зв'язок.

 • Важкі метали і миш'як розподіляються і депонуються протягом декількох місяців практично у всіх органах. Характерна здатність цих речовин накопичуватися у високих концентраціях і тривало депонуватися в нирках і печінці, що пояснюється високим вмістом в нирковій і печінковій тканинах особливого білка — металобіоніну, багатого тіоловими групами.

 • Виділення важких металів і миш'яку відбувається через нирки, печінку (з жовчю), слизову оболонку шлунку і кишечника (з калом), потовими і слинними залозами, що супроводжується, як правило, ураженням апаратів виділень цих органів.

 • Існує тісний зв'язок між токсичністю металу і його фізико-хімічними властивостями. Зростання токсичності відбувається із збільшенням атомної маси металу, залежить від здатності до дисоціації їх комплексів з білками, від розчинності сполук у воді і ліпоїдах. Повільніша іонізація оксидів робить їх менш, токсичними, ніж солі тих же металів.Отруєння сполуками важких металів і миш'яку відомі з давніх часів. Згадка про отруєння «живим сріблом» (тобто сулемою) зустрічається в записах IV століття н. е. В середні століття сулема і миш'як були найбільш поширеними неорганічними отрутами, які використовувалися з кримінальною метою в політичній боротьбі і в побуті. У епоху Відродження у Італії численні вбивства, здійснені по вказівці тата Олександра VI і його сина Цезаря Борджіа, були здійснені за допомогою миш'яку (у свій час миш'як так і називали —«токсин Борджіа»). Миш'як — ціла «епоха» в історії зловмисного застосування отрут. Деякі історики вважають, що серед жертв отруєнь миш'яком були Наполеон, відомий французький математик Кондорові, англійський поет Честертон і ін.

 • Отруєння сполуками важких металів і миш'яку відомі з давніх часів. Згадка про отруєння «живим сріблом» (тобто сулемою) зустрічається в записах IV століття н. е. В середні століття сулема і миш'як були найбільш поширеними неорганічними отрутами, які використовувалися з кримінальною метою в політичній боротьбі і в побуті. У епоху Відродження у Італії численні вбивства, здійснені по вказівці тата Олександра VI і його сина Цезаря Борджіа, були здійснені за допомогою миш'яку (у свій час миш'як так і називали —«токсин Борджіа»). Миш'як — ціла «епоха» в історії зловмисного застосування отрут. Деякі історики вважають, що серед жертв отруєнь миш'яком були Наполеон, відомий французький математик Кондорові, англійський поет Честертон і ін.

 • Лише у декількох областях і містах Росії в 1924-1925 рр. зареєстровано 963 смертельних результату від отруєнь сулемою. У Ташкенті в 1934-1936 рр. відмічено 82 випадки отруєння сулемою, а в 1937-1946 рр. — 53 випадки. У Казахстані в 1937-1951 рр. повідомляється про 312 отруєння сполуками миш'яку, зокрема 62 із смертельним результатом.

 • Отруєння сполуками міді переважають в районах садівництва і виноробства, де мідний купорос використовується для боротьби з шкідниками садів. У Молдавії в 1951-1953 рр. інтоксикація цією речовиною послужила причиною смерті 2 % загиблих від гострих отруєнь.

 • Останніми роками найбільш поширені інтоксикації ртуттю, міддю, миш'яком. Нерідкі випадки масових отруєнь цими препаратами, наприклад гранозаном після вживання насіннячок соняшнику, обробленого цим засобом, а також при використанні в цілях самолікування корости або педикульозу великих кількостей сірої ртутної мазі.Летальність при отруєннях сполуками важких металів і миш'яку, що раніше досягала 65-84 %, при сучасних методах лікування складає 15-19 %.

 • Летальність при отруєннях сполуками важких металів і миш'яку, що раніше досягала 65-84 %, при сучасних методах лікування складає 15-19 %.

 • Смертельна доза

   • розчинних сполук ртуті 0,5 г,
   • каломелі— 1-2 г,
   • мідного купоросу — 10 г,
   • ацетату свинцю — 50 г,
   • свинцевих білил — 20 г, б
   • біхромату калію — 3-8 г,
   • миш'яку — 0,1-0,2 г;
 • ГДК миш'яковистого водню в повітрі 0,3 мг/м3.Механізм токсичної дії сполук важких металів і миш'яку складається з місцевої і резорбтивної дії. Місцева дія виявляється в деструкції тканини і залежить від здібності цих сполук до дисоціації. При цьому в результаті ущільнення і денатурації білка спостерігається некроз тканин із струпом. Наявність у складі молекули сполуки кислотного залишку сильної кислоти (соляною; азотною) приводить до більш вираженої деструктивної дії, ніж дія сполук, які мають в своєму складі кислотний залишок слабкої кислоти (оцетовою, ціанистою).

 • Механізм токсичної дії сполук важких металів і миш'яку складається з місцевої і резорбтивної дії. Місцева дія виявляється в деструкції тканини і залежить від здібності цих сполук до дисоціації. При цьому в результаті ущільнення і денатурації білка спостерігається некроз тканин із струпом. Наявність у складі молекули сполуки кислотного залишку сильної кислоти (соляною; азотною) приводить до більш вираженої деструктивної дії, ніж дія сполук, які мають в своєму складі кислотний залишок слабкої кислоти (оцетовою, ціанистою).

 • У основі резорбтивного дії лежить блокування функціонально активних груп білків-ферментів і структурних білків. Найбільше значення має блокування сульфгідрильних (тіолових) груп (SH), що забезпечують біологічну активність більше 50 % білків-ферментів; блокуються також амінні, карбоксильні і інші групи.
Каталог: data -> kafedra -> internal -> klinpharm -> presentations
presentations -> Терапія лікування гострого гломерулонефриту обов’язково стаціонарно, зі строгим ліжковим режимом 1 – 1,5 місяця (до нормалізації ат, ліквідації набряків). Дієта – стіл №7
presentations -> Онтогенез – поділяється на два періоди: пренатальний (внутрішньоутробний) та постнатальний (позаутробний). Розвиток організму людини – онтогенез
presentations -> Фітотерапія
presentations -> Взаємодією лікарських засобів
presentations -> Належна клінічна практика- міжнародні правила та стандарти проведення клінічних випробувань
presentations -> Фармакотерапія захворювань серцево-судинної системи. Клінічні прояви ревматизму
presentations -> Фармакотерапія інфекційних захворювань
presentations -> Фізіологічна дія
presentations -> — одна з найбільш частих скарг, з якою хворі звертаються до лікаря. Вона може бути ведучою, а іноді і єдиною скаргою більш ніж при 45 різних захворюваннях
presentations -> Застуда (застудні захворювання) загальна назва гострих респіраторних захворювань, що виникають, як правило, після переохолодження


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10


База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка