Українська академія мистецтв була відкрита з ініціативи видатних діячів культури, науки і мистецтва — академіка Михайла Грушевського, вчених Дмитра Антоновича і Григорія Павлуцького,Дата конвертації02.06.2016
Розмір445 b.

  • Українська академія мистецтв була відкрита з ініціативи видатних діячів культури, науки і мистецтва — академіка Михайла Грушевського, вчених Дмитра Антоновича і Григорія Павлуцького, художників Василя Кричевського, Федора Кричевського, Вадима Меллера, Михайла Бойчука, Олександра Мурашка, Георгія Нарбута, Миколи Бурачека, Михайла Жука, Абрама Маневича.У 1918 році президентом Української академії мистецтв став Микола Григорович Бурачек (1871-1942) – відомий живописець, історик мистецтва, котрий пройшов школу у Кракові та Парижі. Еволюція його творчості – шлях від пейзажів, що фіксують мінливість світу ( “Золота осінь”, “Ганок взимку”) до композицій, де образ землі є синтезом тривалих спостережень і глибоких узагальнень. Твори Бурачека позначені впливом імпресіонізму. У найкращих творах передано поетичність природи України.Серед митців, які прокладали дорогу українському живопису у широкий світ , був Абрам Маневич. Європейське визнання прийшло до нього в 1913 році після тріумфальної виставки у паризькій галереї Дюран Рюеля. В 1901—1905 навчався в Київському Художньому Училищі. Був одним з перших професорів Української академії мистецтв. В 1920 емігрував до Америки.Василь Кричевський – (1873-1952) – брат Федора Кричевського – український маляр, архітектор, графік. Побіч малярства, у якому Василь Кричевський був типовим представником ліричного «українського імпресіонізму», графіки, де він пов'язував сучасність із здобутками книжкових прикрас 17-18 століть, виконавши у цьому дусі, між іншими цінними працями, проект прийнятого Центральною Радою українського державного герба, його вважають творцем нового українського стилю в архітектурі.

Творчість Георгія Нарбута – яскрава сторінка в українському мистецтві. Його по праву називають одним із найвидатніших графіків сучасності. Він послідовно відстоював свою позицію – творити сучасне мистецтво України, не зрікаючись її історичних високохудожніх здобутків. Крім ілюстрацій, Г. Нарбут створював шрифтові обкладинки, силуетні портрети, малював з натури пейзажі, створював алегоричні композиції, натюрморти.Тоді ж Г. Нарбут працює і над проектом великого герба. На жаль, нам ці роботи не відомі, але до нас дійшла обкладинка проекту. У ній художник зобразив з одногу боку фігури гетьмана, вченого та козака Мамая, що напевно мали символізувати: державне управління, освіченість та ментальність. Ці фігури зображені на фоні геральдичного дерева. З іншого боку - біля обеліску стоїть робітник зі щитом на якому зображений тризуб.

  • Тоді ж Г. Нарбут працює і над проектом великого герба. На жаль, нам ці роботи не відомі, але до нас дійшла обкладинка проекту. У ній художник зобразив з одногу боку фігури гетьмана, вченого та козака Мамая, що напевно мали символізувати: державне управління, освіченість та ментальність. Ці фігури зображені на фоні геральдичного дерева. З іншого боку - біля обеліску стоїть робітник зі щитом на якому зображений тризуб.Визначним досягненням

  • Визначним досягненням

  • Г. Нарбута і всієї української графіки є його «Українська абетка» (1917), в якій художник досяг граничної простоти й водночас вишуканості композиції, малюнка й кольору.

  • У вирішенні літер абетки Нарбут об'єднав досягнення як української рукописної та друкованої книги, так і досягнення західноєвропейських майстрів шрифту.

  • «Українська абетка» й донині залишається неперевершеною

  • пам'яткою завдяки високій майстерності художника й глибокому розумінню ним шрифтового мистецтва.

Образна мова модерну органічно поєдналася з національними рисами у творчості Михайла Жука (1863 -1964), учня польського майстра С. Виспянського. Декоративна орнаментальність його мистецтва надихалася красою рослинного світу. У численних панно художника можна побачити польові квіти, чорнобривці, жоржини.Портретна творчість Михайла Жука — цінний внесок у скарбницю української культури. Григорій Сковорода, Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка, Іван Нечуй-Левицький, Марко Вовчок – образи дорогих йому людей, яких він невтомно малював, які залишив для нас, нащадків. Це здебільшого погрудні зображення, що подані в різноманітних ракурсах, динамічні завдяки графічній виразності форми і психологічній наповненості моделі. Портрети мають документальний характер, хоч і виконані з великою мірою узагальнення. Вдалій передачі внутрішнього стану часто допомагають точно обрані елементи тла, що є символами творчості портретованого.

  • Портретна творчість Михайла Жука — цінний внесок у скарбницю української культури. Григорій Сковорода, Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка, Іван Нечуй-Левицький, Марко Вовчок – образи дорогих йому людей, яких він невтомно малював, які залишив для нас, нащадків. Це здебільшого погрудні зображення, що подані в різноманітних ракурсах, динамічні завдяки графічній виразності форми і психологічній наповненості моделі. Портрети мають документальний характер, хоч і виконані з великою мірою узагальнення. Вдалій передачі внутрішнього стану часто допомагають точно обрані елементи тла, що є символами творчості портретованого.Висновки:

  • Українське мистецтво 1917-1921 рр. набуло національного забарвлення. Величезну роль зіграло відкриття Української академії мистецтв у грудні 1917 року, яка зорганізувала творчість українських митців. Українські художники надають світовим мистецьким течіям (модернізм, символізм) національного забарвлення, створюючи власні самобутні стилі.Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка