Інструкція № 4.4 з безпеки під час проведення уроків фізичної культури з волйболу
1. Загальні положення
Якщо не дотримуватися правил поведінки та безпеки на уроках фізичної культури обладнання та інвентар могуть стати причиною тяжких травм і увіч. Особливо поширеною причиною травмування є прагнення слабких учнів не уступати своїм найсильнішим і найспритнішим одноліткам. Тільки знання та виконання учнями правил поведінки та безпеки знижує небезпеку занять фізичною культурою не тільки на спортивних майданчиках, але й у вільний час.
До занять допускаються тільки учні, які пройшли медичний огляд.
До занять допускаються учні тільки в спортивній формі (біла футболка, шорти, носки, кросівки), без годинників, ланцюжків та інших прикрас, у холодну погоду – спортивний костюм.
У роздягальні, в спортивному залі та на спортивному майданчику дотримуватися чистоти й порядку. Обережно відноситися до шкільного майна.
Не залишати у роздягальні гроші та цінні речі.
Вимоги безпеки під час проведення уроку
На початку кожного уроку обов'язково зробити розминку.
Обов'язково дотримуватися правил гри і правил спортивної поведінки.
Без дозволу вчителя не залишати спортивний зал або майданчик.
Учні не повинні запізнюватися на уроки і не пропускати їх без поважних причин, своєчасно і точно виконувати розпорядження, вказівки і команди вчителя.
Учні повинні дотримуватися дисципліни й організованості на уроках під час виконання товаришем вправ не відволікати його від роботи, не займатися сторонніми справами.
Обов'язково дотримуватися правил особистої гігієни: одяг повинен бути чистим, волосся акуратно зібране.
Не перегрівати та не переохолоджувати свій організм.
Уважно слідкувати за своїм самопочуттям, якщо під час виконання вправ твій стан погіршився, треба негайно повідомити учителя
Вимоги безпеки після закінчення уроку
Після того, як учитель надасть дозвіл на вихід із залу або майданчика, учні повинні організовано вийти у роздягальню, де необхідно обов'язково передягтися, перевзутися.
Якщо учень погано себе почуває, він повинен обов'язково повідомити про це вчителя.
У разі виникнення аварійної ситуації (вибух, пожежа, розповсюдження отруйних речовин), діти повинні обов'язково повідомити про це вчителя, під його керівництвом організовано вийти у небезпечне місце.
Учитель повідомляє про це аварійні служби за відповідними телефонами
Надати першу допомогу потерпілим, у разі необхідності викликати швидку медичну допомогу.