Великі ділянки суші, оточені з усіх сторін водою, називають материками. Великі ділянки суші, оточені з усіх сторін водою, називають материкамиДата конвертації01.06.2016
Розмір445 b.Великі ділянки суші, оточені з усіх сторін водою, називають материками.

 • Великі ділянки суші, оточені з усіх сторін водою, називають материками.

Найбільший материк – це Євразія.Він складається з 2 частин:Європи та Азії. Умовна межа проходить уздовж Уральських гір. Найбільша вершина – Еверест (8848м). Найглибше прісне озеро – Байкал. Євразія– єдиний материк, який омивається 4 океанами.

 • Найбільший материк – це Євразія.Він складається з 2 частин:Європи та Азії. Умовна межа проходить уздовж Уральських гір. Найбільша вершина – Еверест (8848м). Найглибше прісне озеро – Байкал. Євразія– єдиний материк, який омивається 4 океанами.

 • На його території три тепло-

 • ві пояси: холодний, помірний і жаркий.Це спричиняє різні природні умовияких ростуть різноманітні рослини і живе безліч тварин.У лісах ,тайзі та тундрі живуть

 • У лісах ,тайзі та тундрі живуть

Суничне дерево

 • Суничне дерево

 • Кора має темно-червоне забарвлення. Влітку верхній шар кори лущиться і опадає, оголюючи ніжно-зелену молоду кору.

 • До наступного літа, поступово змінюючи колір, кора знову стає темно-червоною. Червоні плоди нагадують суниці. Це одне з найкрасивіших дерев на Землі, яке росте в Криму.Рослина заввишки до 30м . Дерево виділяє молочний сік. Цей сік не отруйний,а цілком їстівний і смачний.На відміну від справжнього молока , сік молочного дерева є густішим. Це молоко не псується протягом тижня в умовах тропічного клімату. При кип`ятінні на його поверхні з`являється віск , що використовують для виготовлення жувальної гумки і свічок. Вирощують рослину в Азії. Батьківщина – Південна Америка.

 • Рослина заввишки до 30м . Дерево виділяє молочний сік. Цей сік не отруйний,а цілком їстівний і смачний.На відміну від справжнього молока , сік молочного дерева є густішим. Це молоко не псується протягом тижня в умовах тропічного клімату. При кип`ятінні на його поверхні з`являється віск , що використовують для виготовлення жувальної гумки і свічок. Вирощують рослину в Азії. Батьківщина – Південна Америка. • Африка – другий за розміром материк.Його назва пішла від племені арфів. Тут знаходиться найбільша пустеля світу – Сахара (вдень температура сягає +60 градусів).Найдовша в світі річка – Ніл. Екватор перетинає Африку майже посередині, тому це найжаркіший материк.Нільські крокодили сягають 10 м завдовжки. Це хижі сильні тварини, які майже не мають ворогів, крім людей. Від бегемотів стараються бути подалі. Не наважуються вони нападати на слоненят, бо дорослий слон своїм хоботом може підняти хижака, кинути на землю і розтоптати.

 • Нільські крокодили сягають 10 м завдовжки. Це хижі сильні тварини, які майже не мають ворогів, крім людей. Від бегемотів стараються бути подалі. Не наважуються вони нападати на слоненят, бо дорослий слон своїм хоботом може підняти хижака, кинути на землю і розтоптати.

Гепард зовні нагадує великого собаку з довгими ногами і невеликою котячою мордою.

 • Гепард зовні нагадує великого собаку з довгими ногами і невеликою котячою мордою.

 • Довжина тіла 130 см, хвоста 75см.

 • Гепарди живуть на рівнинах Африки, де полюють на антилоп. В їхньому раціоні зайці і птахи.Довжина тіла до 4м , маса до 5т. Живуть тварини 70-80 років . Дитинча народжується масою близько100кг.

 • Довжина тіла до 4м , маса до 5т. Живуть тварини 70-80 років . Дитинча народжується масою близько100кг.

 • Рослиноїдні тварини у пошуках їжі роблять великі переходи(до100км у добу), вільно рухаються в хащах, по болотах, легко піднімаються на гірські схили. Живуть сімейними групами(приблизно

 • десять самок із слоненятами), самці живуть окремо.Страус африканський – найбільший нелітаючий птах. Його висота до 2м70см,маса – 90кг. Живиться комахами і іншими дрібними твари- нами. Живуть групами по 3-5 птахів – один самець і кілька самок.

 • Страус африканський – найбільший нелітаючий птах. Його висота до 2м70см,маса – 90кг. Живиться комахами і іншими дрібними твари- нами. Живуть групами по 3-5 птахів – один самець і кілька самок.Птахи ведуть осілий спосіб життя, селяться на берегах великих озер колоніями(до 1млн.осіб).Живуть понад 20-30 років.Харчуються дрібними ракоподібними,

 • Птахи ведуть осілий спосіб життя, селяться на берегах великих озер колоніями(до 1млн.осіб).Живуть понад 20-30 років.Харчуються дрібними ракоподібними,

 • черв`яками і молюсками.

 • Внаслідок значного скорочення кількості фламінго,птахів взято під охорону.Баобаб – незвичайне товстелезне дерево (до10м у діаметрі) з могутньою кроною. Ця рослина живе до 5000років.Вона накопичує у стовбурі велику кількість води,тому легко переносить посуху. Баобаб називають мавпячим хлібним деревом. Його плоди , схожі на великі огірки,що полюбляють мавпи.

 • Баобаб – незвичайне товстелезне дерево (до10м у діаметрі) з могутньою кроною. Ця рослина живе до 5000років.Вона накопичує у стовбурі велику кількість води,тому легко переносить посуху. Баобаб називають мавпячим хлібним деревом. Його плоди , схожі на великі огірки,що полюбляють мавпи.Північна Америка – третій за величиною материк. Природа надзвичайно різноманітна, бо з півночі на південь змінюються природні умови .

 • Північна Америка – третій за величиною материк. Природа надзвичайно різноманітна, бо з півночі на південь змінюються природні умови .

 • Найповноводніша річка – Міссісіпі.Більшість рослин і тварин, які мешкають на материку, поширені і на інших материках,зокрема в Євразії.Бізон – це тварина, яка зустрічається тільки в Північній Америці.Тварина висотою до 2,5 м, а масою 1350 кг.

 • Бізон – це тварина, яка зустрічається тільки в Північній Америці.Тварина висотою до 2,5 м, а масою 1350 кг.

 • Колись великі стада бізонів паслися в степах, але люди винищили їх заради м`яса, а то й заради розваг.Тепер цих тварин оберігають.Єдиний вид сумчастих тварин, що живуть у Північній Америці. Це нічна тварина, розміром з домашню кішку. Тварина має гарне буро-сіре хутро. Живе на деревах, живиться рослинами і комахами.

 • Єдиний вид сумчастих тварин, що живуть у Північній Америці. Це нічна тварина, розміром з домашню кішку. Тварина має гарне буро-сіре хутро. Живе на деревах, живиться рослинами і комахами. • Дикі індикиСеквойя – рослина, яка зустрічається тільки в Північній Америці.

 • Секвойя – рослина, яка зустрічається тільки в Північній Америці.

 • Стовбури цих рослин-велетнів заввишки як 56 поверховий будинок (140-150 м) , а завтовшки до 10-20 м. Щоб перевести деревину одного дерева, потрібно 60 залізничних вагонів. Товста кора секвойї , наче губка, вбирає воду, тому дерево не боїться вогню.Південна Америка – це найвологіший материк Землі. Опади випадають на його територію нерівномірно. Амазонка найповноводніша річка Землі. Найвищі вершини гір Анд вкриті вічними снігами.

 • Південна Америка – це найвологіший материк Землі. Опади випадають на його територію нерівномірно. Амазонка найповноводніша річка Землі. Найвищі вершини гір Анд вкриті вічними снігами.Мурахоїди – це звірі, які мають довгий липкий язик. Ним вони хапають комах. Одні мурахоїди живуть на деревах. Це карликові мурахоїди, що мають довжину тіла 15-18см. Велетенські мурахоїди (понад 1м50см) живуть на землі.

 • Мурахоїди – це звірі, які мають довгий липкий язик. Ним вони хапають комах. Одні мурахоїди живуть на деревах. Це карликові мурахоїди, що мають довжину тіла 15-18см. Велетенські мурахоїди (понад 1м50см) живуть на землі. • Лінивці – це звірі, довжина тіла яких близько 70 см. Вони живуть на деревах,

 • ховаючись серед гілок. Живляться листям, пагонами та плодами дерев. При цьому висять спиною вниз. Так і відпочивають.Найбільша в світі змія – анаконда. Вона живе у воді.Там полює на тварин, які приходять на водопій. Анаконда добре плаває, пірнає і може довго перебувати під водою.Довжина тіла 10-12 м.

 • Найбільша в світі змія – анаконда. Вона живе у воді.Там полює на тварин, які приходять на водопій. Анаконда добре плаває, пірнає і може довго перебувати під водою.Довжина тіла 10-12 м.

Шоколадне дерево. Вічнозелене какао-дерево живе до 100 років, проте виростає не більше 9 м.Доросле дерево приносить до 35 плодів. Плід схожий на огірок. Дозріває він близько 4місяців. Потрібні какао-боби містяться саме в цьому довгому ”огірку”. А в кожному плоді знаходиться від 20 до 50 насінин . Плоди

 • Шоколадне дерево. Вічнозелене какао-дерево живе до 100 років, проте виростає не більше 9 м.Доросле дерево приносить до 35 плодів. Плід схожий на огірок. Дозріває він близько 4місяців. Потрібні какао-боби містяться саме в цьому довгому ”огірку”. А в кожному плоді знаходиться від 20 до 50 насінин . Плоди

 • використовують у харчовій промисловості і в медицині.Австралія – найменший і найсухіший материк. Австралію можна назвати “Країною все навпаки” , бо тут у липні - зима, у січні -літо. Дерева скидають кору. Тварини носять своїх малят у “сумках”.

 • Австралія – найменший і найсухіший материк. Австралію можна назвати “Країною все навпаки” , бо тут у липні - зима, у січні -літо. Дерева скидають кору. Тварини носять своїх малят у “сумках”.Єхидна-це невелика тварина, тіло якої вкрите шерстю і голками.Самка відкладає 1-2 яйця розміром із велику горошину.Потім закочує його рильцем у сумку, яка утворюєтся в неї на черевці. Через певний час з яйця вилуплюється голе малесеньке маля. Воно живиться густим молоком.

 • Єхидна-це невелика тварина, тіло якої вкрите шерстю і голками.Самка відкладає 1-2 яйця розміром із велику горошину.Потім закочує його рильцем у сумку, яка утворюєтся в неї на черевці. Через певний час з яйця вилуплюється голе малесеньке маля. Воно живиться густим молоком.

 • Єхидна вдень спить, а вночі полює. Основним кормом є мурашки, терміти, яких вона збирає липким довгим язиком.Коала – сумчастий ведмідь, що живе тільки на евкаліптах. Маля народжується масою 5 грам. У сумці перебуває 6-8 місяців. Спочатку самка годує його молоком, а потім розжованим листям евкаліпта. Навчившись жувати листки, маля вибирається із сумки на спину.Так вона носить його майже 1рік. Живуть коали до 20 років.

 • Коала – сумчастий ведмідь, що живе тільки на евкаліптах. Маля народжується масою 5 грам. У сумці перебуває 6-8 місяців. Спочатку самка годує його молоком, а потім розжованим листям евкаліпта. Навчившись жувати листки, маля вибирається із сумки на спину.Так вона носить його майже 1рік. Живуть коали до 20 років.На материку живе близько 50 видів кенгуру. Вони різні за розмірами. Малят своїх носять у “сумці”. Від своїх ворогів рятуються великими стрибками, або б`ють сильними задніми ногами.

 • На материку живе близько 50 видів кенгуру. Вони різні за розмірами. Малят своїх носять у “сумці”. Від своїх ворогів рятуються великими стрибками, або б`ють сильними задніми ногами.

Евкаліпт - вічнозелене дерево, яке виростає до 100 метрів і вище. Цінною є його деревина, а листя використовують у меди-цині як протизапальний засіб.

 • Евкаліпт - вічнозелене дерево, яке виростає до 100 метрів і вище. Цінною є його деревина, а листя використовують у меди-цині як протизапальний засіб.Антарктида – це велетенська “льодова пустеля”. Шар льоду сягає 5 км. На ній знаходиться Півден-ний полюс. Тут мож- на побачити тільки один схід і один захід сонця на рік. Найнижча темпера - тура мінус вісімдесят дев`ять градусів.

 • Антарктида – це велетенська “льодова пустеля”. Шар льоду сягає 5 км. На ній знаходиться Півден-ний полюс. Тут мож- на побачити тільки один схід і один захід сонця на рік. Найнижча темпера - тура мінус вісімдесят дев`ять градусів.Імператорський пінгвін висотою 90-100см і масою 20-45кг. Спина його сірувато - синя, голова – чорна , а на боках жовтогаря-чі плями. Живуть вони колоніями. Виводять 1 пташеня в арктичну зиму.

 • Імператорський пінгвін висотою 90-100см і масою 20-45кг. Спина його сірувато - синя, голова – чорна , а на боках жовтогаря-чі плями. Живуть вони колоніями. Виводять 1 пташеня в арктичну зиму.Папуаського пінгвіна висота 60-70см,вага 5-6кг. Його легко відрізнити по білій смужці на голівці. Відкладають птахи 2 яйця. Із птахів виживає сильніший. При годуванні батьки вибирають того, хто зміг наздогнати. Слабший гине.

 • Папуаського пінгвіна висота 60-70см,вага 5-6кг. Його легко відрізнити по білій смужці на голівці. Відкладають птахи 2 яйця. Із птахів виживає сильніший. При годуванні батьки вибирають того, хто зміг наздогнати. Слабший гине.Антарктичного пінгвіна висота 45-60см, вага6кг. Відрізняється від інших видів зовнішністю.Батьки вигодовують обох дітлахів.

 • Антарктичного пінгвіна висота 45-60см, вага6кг. Відрізняється від інших видів зовнішністю.Батьки вигодовують обох дітлахів.

 • Пінгвін Аделі має висоту 45-75 см,вагу 5-6кг . Чисельність – 260-300 тисяч пар. • Морський слон - тюлень розміром, як слон.

 • Виділяється серед тюленів своїм великим розміром,масою і наявністю хобота. • 1.Скільки материків на планеті Земля?

 • а)п` ять; б)чотири; в)шість.

 • 2.Який материк складається з двох частин?

 • а)Африка; в)Євразія;

 • б)Австралія; г)Антарктида.

 • 3.На якому материку ми живем?

 • а)Євразія; б)Австралія; в)Південна Америка.

 • 4.Найбільший материк - це…

 • а) Австралія; в) Південна Америка;

 • б) Євразія; г) Африка.

 • 5.Тільки в Південній Америці водяться…

 • а) зебри; в) мурахоїди;

 • б) кондори.

 • 6) Кенгуру і сумчастий ведмідь - коала поширені на материку…

 • а) Африка; в) Австралія;

 • б) Північна Америка; г) Південна Америка. • Сумчастий ведмідь Австралії. (Коала)

 • Тварина з лісів Південної Америки , яка харчується мурахами . (Мурахоїд)

 • Австралійський звір, який відкладає яйця і має дзьоб, подібний до качиного .(Качкодзьоб)

 • Найбільший плазун, який живе в річках жаркого поясу.(Крокодил)

 • Великий звір, який зустрічається тільки у Північній Америці.(Бізон)

 • Отруйна змія тропічних лісів. (Корба)

 • Найбільший птах на Землі. (Страус)

 • Невеликий австралійський звір, який відкладає яйця.(Єхидна)

 • Найвідоміша тварина пустині, корабель пустині. (Верблюд)

 • Найбільша змія річок Південної Америки. (Анаконда)

 • Найбільша з людиноподібних мавп, яка живе тільки в Африці.(Горила)

 • Найбільший звір на Землі, який зустрічається у тропічних лісах і саванах.(Слон)

 • На якому материку мешкають кенгуру? (Австралія)

 • Найменший птах на планеті.(Колібрі)

 • Рослина-комахоїд.(Росичка)Каталог: Files -> downloads
downloads -> Чому займенник має таку назву? Яка його роль у мовленні?
downloads -> Кривоколінського навчально-виховного комплексу
downloads -> Інтелектуальна готовність
downloads -> Українська мова
downloads -> Тема. Що таке Батьківщина
downloads -> Мета: висвітлити життєвий і творчий шлях Р. М. Рільке, розкрити образ України у світі філософських та естетичних пошуків митця; визначити провідні мотиви лірики поета; Мета
downloads -> Урок-презентація на тему:"Голодомор 1932-1933 років. 80 років з часу трагедії"


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка