Видатні вчені-натуралістиДата конвертації30.05.2016
Розмір445 b.


 • Видатні

 • вчені-натуралісти


Джозеф Прістлі — британський священник-дисентер, натураліст, філософ, громадський діяч. Увійшов до історії перш за все як видатний хімік, який відкрив кисень і вуглекислий газ.

 • Джозеф Прістлі — британський священник-дисентер, натураліст, філософ, громадський діяч. Увійшов до історії перш за все як видатний хімік, який відкрив кисень і вуглекислий газ.Народився в родині ткача.

 • Народився в родині ткача.

 • Через фінансові труднощі батьки хлопчика віддали його на виховання тітці.

 • Джозеф почав рано проявляти здібності до наук, і його тітка вирішила дати йому гарну освіту, щоб він міг стати згодом пастором.Завдяки турботам тітоньки і власній ретельності на момент закінчення академії, Прістлі був добре освіченою для свого часу людиною, знайомим не тільки з теологічними працями, але і з роботами сучасних і древніх філософів.

 • Завдяки турботам тітоньки і власній ретельності на момент закінчення академії, Прістлі був добре освіченою для свого часу людиною, знайомим не тільки з теологічними працями, але і з роботами сучасних і древніх філософів.

 • Він вивчив дев'ять іноземних мов — французьку, італійську, німецьку, латинську, давньогрецьку, староєврейську, арабську, сирійську, халдейську.В 1771 році англійський хімік Джозеф Прістлі зробив такий дослід: він посадив мишу під склянний ковпак і через 5 годин миша загинула. При внесенні під ковпак гілочки м’яти миша залишилась живою.

 • В 1771 році англійський хімік Джозеф Прістлі зробив такий дослід: він посадив мишу під склянний ковпак і через 5 годин миша загинула. При внесенні під ковпак гілочки м’яти миша залишилась живою.

 • Як ви це поясните?Він в 1771 році відкрив процес фотосинтезу, відкривши, що рослини виділяють кисень – “газ життя”.

 • Він в 1771 році відкрив процес фотосинтезу, відкривши, що рослини виділяють кисень – “газ життя”.В 1770 році британський хімік Джозеф Прістлі вперше знайшов застосування натуральному каучуку: він помітив, що каучук може витирати те,що написано графітовим олівцем. Тоді такі шматки каучука називали гуміеластиком (“смолою еластичною”)

 • В 1770 році британський хімік Джозеф Прістлі вперше знайшов застосування натуральному каучуку: він помітив, що каучук може витирати те,що написано графітовим олівцем. Тоді такі шматки каучука називали гуміеластиком (“смолою еластичною”)Парацельс (псевдонім; справжнє ім'я і прізвище - Філіп Ауреол Теофраст Бомбаст фон Гогенгейм)-лікар епохи Відродженя , «перший професор хімії від створення світу».

 • Парацельс (псевдонім; справжнє ім'я і прізвище - Філіп Ауреол Теофраст Бомбаст фон Гогенгейм)-лікар епохи Відродженя , «перший професор хімії від створення світу».

 • Його псевдонім означає "той, хто наблизився до Цельса, знаменитого римського філософа та лікаря I ст."Вивчав лікувальну дію різних хімічних елементів і сполук; зблизивши хімію з медициною, Парацельс став одним із засновників ятрохімії.

 • Вивчав лікувальну дію різних хімічних елементів і сполук; зблизивши хімію з медициною, Парацельс став одним із засновників ятрохімії.

 • Виділяв ліки з рослин і застосовував їх у вигляді тинктур, екстрактів і еліксирів; розвив нове для того часу уявлення про дозування ліків, використовував мінеральні джерела для лікувальних цілей .24 вересня 1541 в Зальцбурзі на 48-му році життя помер один з найвідоміших і таємничих вчених XVI століття, відомий в наукових і медичних колах під ім'ям Парацельс.

 • 24 вересня 1541 в Зальцбурзі на 48-му році життя помер один з найвідоміших і таємничих вчених XVI століття, відомий в наукових і медичних колах під ім'ям Парацельс.

 • Поховали його з належними почестями, тому що певний капітал, зароблений успішної медичною практикою, у покійного був.На могилі навіть встановили камінь з розлогим написом: «Тут похований Філіп-Теофраст, чудовий доктор медицини, який важкі рани, проказу, подагру, водянку й інші невиліковні хвороби тіла ідеальним мистецтвом виліковував і заповів своє майно розділити і пожертвувати біднякам. У 1541 році на 24 день вересня Парацельс змінив життя на смерть ».

 • На могилі навіть встановили камінь з розлогим написом: «Тут похований Філіп-Теофраст, чудовий доктор медицини, який важкі рани, проказу, подагру, водянку й інші невиліковні хвороби тіла ідеальним мистецтвом виліковував і заповів своє майно розділити і пожертвувати біднякам. У 1541 році на 24 день вересня Парацельс змінив життя на смерть ».Миха́йло Васи́льович Ломоно́сов — російський учений-натураліст, геохімік, поет, заклав основи російської літературної мови, перший російський академічно освічений вчений.

 • Миха́йло Васи́льович Ломоно́сов — російський учений-натураліст, геохімік, поет, заклав основи російської літературної мови, перший російський академічно освічений вчений.

 • Серед творів Ломоносова є роботи з фізики, хімії, геології, метеорології, гірничої справи, географії, астрономії, історії і філології. Він був видатним поетом, художником, просвітителем і суспільним діячем.Михайло Васильович Ломоносов вважав хімію   однією з головних областей своєї наукової творчості. Він не раз говорив, що хімія його «головна професія”.

 • Михайло Васильович Ломоносов вважав хімію   однією з головних областей своєї наукової творчості. Він не раз говорив, що хімія його «головна професія”.

 • Диплом Ломоносова на звання професора хіміїУ 1748 році М.В. Ломоносов створив хімічну лабораторію в Петербурзькій Академії наук. Лабораторія Ломоносова стала першою в історії Росії дослідною установою, прообразом майбутніх науково-дослідних інститутів.

 • У 1748 році М.В. Ломоносов створив хімічну лабораторію в Петербурзькій Академії наук. Лабораторія Ломоносова стала першою в історії Росії дослідною установою, прообразом майбутніх науково-дослідних інститутів.Ломоносов зробив дуже багато наукових відкриттів. Зокрема, дійшов до висновку, що на Землі постійно відбуваються зміни, і вони є причиною мінливості рослин і тварин.

 • Ломоносов зробив дуже багато наукових відкриттів. Зокрема, дійшов до висновку, що на Землі постійно відбуваються зміни, і вони є причиною мінливості рослин і тварин.

 • Відкрив закон збереження маси речовин.Чарлз (Чарльз) Ро́берт Да́рвінанглійський науковець, що створив теорію еволюції і запропонував разом з Альфредом Расселом Воллесом принципи природного добору. Чарлз Дарвін жив в епоху бурхливого суспільного розвитку, коли природознавство було на піднесенні, а в науці здійснювались важливі відкриття.

 • Чарлз (Чарльз) Ро́берт Да́рвін — англійський науковець, що створив теорію еволюції і запропонував разом з Альфредом Расселом Воллесом принципи природного добору. Чарлз Дарвін жив в епоху бурхливого суспільного розвитку, коли природознавство було на піднесенні, а в науці здійснювались важливі відкриття.Він не мав систематичної біологічної освіти ,але дуже захоплювався природничими науками, цілеспрямовано вивчав спеціальну літературу, займався колекціонуванням, мисливством, брав участь в експедиціях із дослідження геології, фауни, флори окремих районів Англії, був спостережливим, занотовував бачене і намагався дати йому раціональне пояснення.

 • Він не мав систематичної біологічної освіти ,але дуже захоплювався природничими науками, цілеспрямовано вивчав спеціальну літературу, займався колекціонуванням, мисливством, брав участь в експедиціях із дослідження геології, фауни, флори окремих районів Англії, був спостережливим, занотовував бачене і намагався дати йому раціональне пояснення.У кінці 1831 року почалась п'ятирічна кругосвітня подорож на кораблі «Бігль». Ця подорож була важливою подією у житті Дарвіна, справжньою школою для нього. Інтенсивно працюючи як геолог, зоолог, ботанік, він зібрав величезний і дуже цінний науковий матеріал, який відіграв виключну роль в розвитку еволюційної ідеї.

 • У кінці 1831 року почалась п'ятирічна кругосвітня подорож на кораблі «Бігль». Ця подорож була важливою подією у житті Дарвіна, справжньою школою для нього. Інтенсивно працюючи як геолог, зоолог, ботанік, він зібрав величезний і дуже цінний науковий матеріал, який відіграв виключну роль в розвитку еволюційної ідеї.Дарвіну належить ряд цікавих палеонтологічних знахідок. Проаналізувавши численні факти, Дарвін приходить до висновку, що вимерлі тварини й ті, що існують зараз мають спільне походження, але останні істотно змінились. Причиною цього могли бути зміни, що відбувались з часом на земній поверхні. Вони ж могли бути й причиною вимирання видів, рештки яких знаходять у земних нашаруваннях.

 • Дарвіну належить ряд цікавих палеонтологічних знахідок. Проаналізувавши численні факти, Дарвін приходить до висновку, що вимерлі тварини й ті, що існують зараз мають спільне походження, але останні істотно змінились. Причиною цього могли бути зміни, що відбувались з часом на земній поверхні. Вони ж могли бути й причиною вимирання видів, рештки яких знаходять у земних нашаруваннях.Він звертає увагу на залежність фауни і флори від умов існування тварин і рослин.

 • Він звертає увагу на залежність фауни і флори від умов існування тварин і рослин.

 • Перебування Дарвіна на Вогняній Землі і зустріч з туземцями, навели його на сміливу думку про тваринне походження людини.Після повернення з подорожі 2 жовтня 1836 р. Дарвін детально опрацьовує і публікує зібрані геологічні, зоологічні та інші матеріали і працює над розробкою ідеї історичного розвитку органічного світу, що зародилась ще під час подорожі. Понад 20 років він наполегливо розвиває і обґрунтовує цю ідею, продовжує збирати і узагальнювати факти, особливо з практики рослинництва і тваринництва.

 • Після повернення з подорожі 2 жовтня 1836 р. Дарвін детально опрацьовує і публікує зібрані геологічні, зоологічні та інші матеріали і працює над розробкою ідеї історичного розвитку органічного світу, що зародилась ще під час подорожі. Понад 20 років він наполегливо розвиває і обґрунтовує цю ідею, продовжує збирати і узагальнювати факти, особливо з практики рослинництва і тваринництва.Володимир Іванович Вернадський (1863—1945) — класик сучасного природознавства, великий вчений-енциклопедист, глибокий мислитель і гуманіст, був засновником нових наукових напрямків, що інтенсивно розвиваються в наш час: генетична мінералогія, геохімія, біогеохімія, вчення про живу речовину і біосферу, концепція ноосфери.

 • Володимир Іванович Вернадський (1863—1945) — класик сучасного природознавства, великий вчений-енциклопедист, глибокий мислитель і гуманіст, був засновником нових наукових напрямків, що інтенсивно розвиваються в наш час: генетична мінералогія, геохімія, біогеохімія, вчення про живу речовину і біосферу, концепція ноосфери.Вернадського називали «пророком атомного віку». В 1922 році, коли ніхто навіть з фізиків не міг і помислити про атомну зброю, радянський учений застерігав людство від небезпеки самознищення.

 • Вернадського називали «пророком атомного віку». В 1922 році, коли ніхто навіть з фізиків не міг і помислити про атомну зброю, радянський учений застерігав людство від небезпеки самознищення.

 • «Чи зуміє людство скористатися цією силою, спрямувати її на добро, а не на самознищення?

 • Чи доросло воно до вміння використати цю силу, що її повинна дати наука?»Вернадський відкрив і сформулював ряд законів природи. Головний з них, що був основою світогляду вченого,— закон про єдність зв'язків і взаємозв'язків людства і природи, єдність сущого на Землі й поза Землею, єдність з космосом, єдність макрокосмосу і мікрокосмосу. Важко уявити сучасний  розвиток  екології без праць Володимира Івановича Вернадського.

 • Вернадський відкрив і сформулював ряд законів природи. Головний з них, що був основою світогляду вченого,— закон про єдність зв'язків і взаємозв'язків людства і природи, єдність сущого на Землі й поза Землею, єдність з космосом, єдність макрокосмосу і мікрокосмосу. Важко уявити сучасний  розвиток  екології без праць Володимира Івановича Вернадського.Він створив учення про біосферу - єдину глобальну екосистему планети Земля, а також ноосферу - новий стан біосфери, спричинений розумовою діяльністю людини. Ідеї

 • Він створив учення про біосферу - єдину глобальну екосистему планети Земля, а також ноосферу - новий стан біосфери, спричинений розумовою діяльністю людини. Ідеї

 • В.І. Вернадського випередили свій час.“Найперше місце у моєму житті займав і займає науковий пошук, наукова

 • “Найперше місце у моєму житті займав і займає науковий пошук, наукова

 • робота, вільна наукова думка, і творче шукання правди особистістю”.

 • (запис у щоденнику)Інтернет-ресурси:

 • Інтернет-ресурси:

 • hpp://uk.wikipedia.org/wikiКаталог: public -> oipopp -> repository -> dcr
dcr -> Прийменник як службова частина мови Кифорук Оксана Вікторівна
dcr -> Знаходити прислівники в текстах і пояснювати правильність думки; знаходити прислівники в текстах і пояснювати правильність думки
dcr -> Завдання : розкрити роль прислівників у художніх, науково-популярних і ділових текстах
dcr -> Читання “Дощиком”
dcr -> «Квітни мово, наша рідна. Дмитро Білоус. Віра поета в неминуче відродження рідного слова у поезіях \"Вічно жива\" та \"Хліб і слово\"»
dcr -> Основні групи фразеологізмів, багатозначність, синонімія та антонімія фразеологізмів Мета
dcr -> Ходи більше …бігай. Ходи більше …бігай


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка