Єгипетські піраміди —Дата конвертації28.05.2016
Розмір445 b.Єгипетські піраміди — найбільша архітектурна пам'ятка Стародавного Єгипту. Це величезні камяні споруди пірамідальної, ступінчатої чи баштоподібної форми, збудовані як гробниці для фараонів Давнього Єгипту. Вони являють собою дивний приклад геометричної і математичної містики. Найбільша піраміда Хеопса складається з двох мільйонів трьохсот тисяч кубічних блоків вапняку з гладко відшліфованими сторонами. Сам спосіб будівництва піраміди досьогодні лишається загадкою. Найвідоміші три великі піраміди біля Гізи:

 • Єгипетські піраміди — найбільша архітектурна пам'ятка Стародавного Єгипту. Це величезні камяні споруди пірамідальної, ступінчатої чи баштоподібної форми, збудовані як гробниці для фараонів Давнього Єгипту. Вони являють собою дивний приклад геометричної і математичної містики. Найбільша піраміда Хеопса складається з двох мільйонів трьохсот тисяч кубічних блоків вапняку з гладко відшліфованими сторонами. Сам спосіб будівництва піраміди досьогодні лишається загадкою. Найвідоміші три великі піраміди біля Гізи:

 • Хеопса, Хефрена і Мекерина.

Сади Семіраміди  розташовані у легендарному Вавилоні. В архітектурному плані Висячі Сади являли собою піраміду, що складалася з чотирьох ярусів — платформ, їх підтримували колони висотою до 25 м. Нижній ярус мав форму неправильного чотирикутника, найбільша сторона якого становила 42 м, найменша — 34 м. Щоб запобігти просочуванню поливної води, поверхню кожної платформи спочатку покривали шаром тростини, змішаної з асфальтом, потім двома шарами цегли, скріпленої гіпсовим розчином, поверх усього укладалися свинцеві плити. На них товстим шаром лежала родюча земля, куди було висаджене насіння різних трав, квітів, чагарників, дерев. Піраміда нагадувала вічно квітучий зелений пагорб.

 • Сади Семіраміди  розташовані у легендарному Вавилоні. В архітектурному плані Висячі Сади являли собою піраміду, що складалася з чотирьох ярусів — платформ, їх підтримували колони висотою до 25 м. Нижній ярус мав форму неправильного чотирикутника, найбільша сторона якого становила 42 м, найменша — 34 м. Щоб запобігти просочуванню поливної води, поверхню кожної платформи спочатку покривали шаром тростини, змішаної з асфальтом, потім двома шарами цегли, скріпленої гіпсовим розчином, поверх усього укладалися свинцеві плити. На них товстим шаром лежала родюча земля, куди було висаджене насіння різних трав, квітів, чагарників, дерев. Піраміда нагадувала вічно квітучий зелений пагорб.0dccb256c66f4ef0e88f0438bfa8ce40.jpg

     • 0dccb256c66f4ef0e88f0438bfa8ce40.jpg


Статуя Зевса. встановлена в центрі Храму Зевса в Олімпії на півострові Пелепоннес.

 • Статуя Зевса. встановлена в центрі Храму Зевса в Олімпії на півострові Пелепоннес.

 • Над створенням статуї Зевса почав працювати Фідій. Роком раніше він розробив і підготував техніку, щоб дістати достатню кількість золота і слонової кістки . Він вирізав і ліпив частини статуї, перш ніж вони могли бути зібрані в єдине ціле в самому храмі.

 • Велич і краса скульптури настільки вражали сучасників, що вона була визнана новим чудом світу. Як свідчить Павсаній, з першого погляду здавалося неймовірним, що храм міг вмістити цю статую. Географ Страбон писав:

  • «…хоч сам храм  дуже великий, скульптор критикується за те, що не врахував реальне співвідношення пропорцій статуї до храму. Він показав Зевса сидячого на троні, але з головою, яка майже упирається у стелю, щоб у нас складалося враження, що якщо Зевс встане, то головою впреться в дах храму».
Храм Артемі́ди —храм грецької богині Артеміди в місті Ефес, Мала Азія. Хоча заснування храму належить до 7ст. до н. р., сама споруда була побудована у 450 році до н. р. Будівництво субсидував лідійскій цар Крез ,а проект розробив грецький архітектор Персіфон із Кносса, який почав будівництво, але після його смерті будівництво продовжували його син Метаген. Храм являв собою прямокутну будівлю із мармуру та дерева довжиною 105 та шириною 51 метр, обнесену з усіх сторін подвійною колонадою із 127 колон висотою 18 метрів. Відомостей про оздоблення храму не збереглося, але відомо що всередені знаходилась облицьована золотом статуя Артеміди висотою понад 2 м.

 • Храм Артемі́ди —храм грецької богині Артеміди в місті Ефес, Мала Азія. Хоча заснування храму належить до 7ст. до н. р., сама споруда була побудована у 450 році до н. р. Будівництво субсидував лідійскій цар Крез ,а проект розробив грецький архітектор Персіфон із Кносса, який почав будівництво, але після його смерті будівництво продовжували його син Метаген. Храм являв собою прямокутну будівлю із мармуру та дерева довжиною 105 та шириною 51 метр, обнесену з усіх сторін подвійною колонадою із 127 колон висотою 18 метрів. Відомостей про оздоблення храму не збереглося, але відомо що всередені знаходилась облицьована золотом статуя Артеміди висотою понад 2 м.

 • Храм виконував подвійну функцію: ринку і релігійного закладу. Був спалений Геростратом близько 360 до н. е.

Мавзолей— храм-гробниця і надгробний пам'ятник царя Мавсола, споруджений у середині IV століття до н. е. за наказом його дружини Артемісії III в Галікарнасі

 • Мавзолей— храм-гробниця і надгробний пам'ятник царя Мавсола, споруджений у середині IV століття до н. е. за наказом його дружини Артемісії III в Галікарнасі

 • Гробниця Мавсола являла собою величну і незвичайну за формою споруду, побудовану з цеглиі облицьовану зсередини і зовні білим мармуром. Висота її сягала 60 метрів.

 • Перший поверх, де покоїлася урна з прахом, мав вигляд величезного куба висотою 20 м і площею 5 тисяч м². Це приміщення вартував ряд кам'яних левів;

 • Другий поверх був обнесений із зовнішньої сторони прекрасною колонадою. Тут зберігалися жертвоприносини;

 • Наступний поверх був виконаний у вигляді багатоступінчастої піраміди, її вінчали фігури Мавсола і Артемісії, які керували квадригою — четвіркою коней, запряжених в колісницю.

 • У 1494 року внаслідок землетрусу, мавзолей був зруйнований. До нині зберіглися фундамент та фрагменти стін.

Колос Родоський  — величезна статуя грецького бога Сонця Геліоса, споруджена між 292 та 280 роками до н. е. на вході до гавані острова Родос, Греція. Статуя вважалася за час свого існування найвищою статуєю світу, висотою 70 ліктів (це дорівнювало 31,5 м).

 • Колос Родоський  — величезна статуя грецького бога Сонця Геліоса, споруджена між 292 та 280 роками до н. е. на вході до гавані острова Родос, Греція. Статуя вважалася за час свого існування найвищою статуєю світу, висотою 70 ліктів (це дорівнювало 31,5 м).

 • Геліос вважався творцем острова. Спорудження монумента доручили відомому скульптору Харесу. Бронзова форма божества була закріплена залізними і кам'яними конструкціями. Його голову прикрашав вінець із семи променів Сонця. Вважалося, що лівою рукою він підтримував спадаючий плащ, а долонею правої руки, зігнутою в лікті, прикривав очі, вдивляючись в морські далі,

 • Колос Родоський «прожив» недовге життя. Приблизно через 50 років після створення він був зруйнований землетрусом.

Александрійський маяк  знаходився на острові Фарос ( у Єгипті). Побудований у III столітті до н. е.). Він гарантував морякам безпечне повернення у Велику Гавань. Висота маяка була 135 м, а його світло було видно на відстані 60 км. Нижня частина маяка являла собою чотиригранну призму 60-метрової висоти з квадратною основою.

 • Александрійський маяк  знаходився на острові Фарос ( у Єгипті). Побудований у III столітті до н. е.). Він гарантував морякам безпечне повернення у Велику Гавань. Висота маяка була 135 м, а його світло було видно на відстані 60 км. Нижня частина маяка являла собою чотиригранну призму 60-метрової висоти з квадратною основою.

 • У внутрішніх приміщеннях зберігався різний інвентар.

 • Плоский дах, прикрашений по кутках величезними статуями Тритона, служив основою середньої частини. Це була 40-метрова восьмигранна призма-вежа, облицьована білим мармуром. Верхня (третя) частина маяка була споруджена у формі циліндричної колонади — 8 колон, увінчана 7-метровою бронзовою фігурою повелителя морів Посейдона. Джерелом світла служило велике багаття, що постійно підтримувалося.

 • 3руйнована внаслідок землетрусу у 148 році до н. еКаталог: attachments
attachments -> Робота з епіграфом
attachments -> Водичка, водяний, підводний водичка, водяний, підводний
attachments -> Поглибити і узагальнити знання учнів про додаток; формувати вміння ставити запитання до другорядних членів речення, визначати способи вираження додатку
attachments -> Поглибити знання учнів про другорядні члени речення; формувати навички розпізнавання їх у реченні, дати поняття про поширені і непоширені речення
attachments -> Рід невідмінюваних іменників визначається так
attachments -> 1. Дано одне речення. Скласти програму, яка визначає з якої букви починається друге слово в реченні
attachments -> 1. Роль козацтва в захисті південних кордонів українських земель
attachments -> Урок до нас прийшов за розкладом сьогодні


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка