Загальна характеристика клімату УкраїниДата конвертації02.06.2016
Розмір445 b.


ТЕМА 1

 • ТЕМА 1

 • Загальна характеристика клімату України.

 • Основні кліматотвірні чинники: сонячна радіація, атмосферна циркуляція, характер підстилаючої поверхні.

 • Взаємодія чинників кліматоутворення.

 • Автор:Красюк Наталія Михайлівна, вчитель географії та біології Боровиківського НВК Звенигородської районної ради


Територія України розміщена переважно в помірному тепловому поясі. Клімат її в цілому помірно-континентальний, лише на Південному березі Криму клімат субтропічний, середземноморського типу. Тому загалом кліматичні умови є сприятливими для ведення сільськогосподарського виробництва, функціонування транспорту, галузей енергетики.

 • Територія України розміщена переважно в помірному тепловому поясі. Клімат її в цілому помірно-континентальний, лише на Південному березі Криму клімат субтропічний, середземноморського типу. Тому загалом кліматичні умови є сприятливими для ведення сільськогосподарського виробництва, функціонування транспорту, галузей енергетики.

 • Україна належить до територій з кліматичним комфортом. У ній чітко виражені зональні відмінності кліматичних умов. Через значну протяжність території України в широтному напрямі помітне зростання континентальності з північного заходу на південний схід. З географічним положенням пов’язані тривалість сонячного сяйва, розподіл сонячної радіації, характер циркуляції повітряних мас.

З атмосферною циркуляцією пов’язане надходження на територію України повітряних мас різних типів, властивості яких залежать від радіаційних умов та характеру підстилаючої поверхні, над якою вони формуються. На Україну надходять помірні, тропічні і арктичні повітряні маси з Атлантичного та Північного Льодовитого океанів, Азії та Африки.

 • З атмосферною циркуляцією пов’язане надходження на територію України повітряних мас різних типів, властивості яких залежать від радіаційних умов та характеру підстилаючої поверхні, над якою вони формуються. На Україну надходять помірні, тропічні і арктичні повітряні маси з Атлантичного та Північного Льодовитого океанів, Азії та Африки.

 • Переважаючим є західне перенесення помірних повітряних мас з океану.

 • Тропічні повітряні маси формуються над Середземним морем (морські) та Азією (континентальні).

 • Арктичні повітряні маси надходять з Норвезького, Баренцового, Карського морів і приносять різке похолодання та малохмарну погоду взимку.Переміщуючись, повітряні маси трансформуються: змінюють свою насиченість вологою, температуру, прозорість. Повітряні маси з різною вологістю, неоднаковими температурою та атмосферним тиском утворюють перехідні смуги – атмосферні фронти. Вони переміщуються зі швидкістю 30-40 км/год.

 • Переміщуючись, повітряні маси трансформуються: змінюють свою насиченість вологою, температуру, прозорість. Повітряні маси з різною вологістю, неоднаковими температурою та атмосферним тиском утворюють перехідні смуги – атмосферні фронти. Вони переміщуються зі швидкістю 30-40 км/год.Підстилаюча земна поверхня ( рівнини, височини, гори, моря, ліси, міста) впливає на радіаційний режим, хмарність, розподіл температур і опадів, особливості місцевого клімату. Так, гірські хребти Карпат захищають Закарпатьську низовину, а Кримські гори – Південний берег Криму від холодних арктичних повітряних мас. Гори посилюють висхідні потоки повітря, внаслідок чого над ними випадає більше опадів ніж на рівнинах. Ліси сприяють нагромадженню снігу. Навіть на височинах кількість опадів є більшою ніж на прилеглих до них рівнинах.

 • Підстилаюча земна поверхня ( рівнини, височини, гори, моря, ліси, міста) впливає на радіаційний режим, хмарність, розподіл температур і опадів, особливості місцевого клімату. Так, гірські хребти Карпат захищають Закарпатьську низовину, а Кримські гори – Південний берег Криму від холодних арктичних повітряних мас. Гори посилюють висхідні потоки повітря, внаслідок чого над ними випадає більше опадів ніж на рівнинах. Ліси сприяють нагромадженню снігу. Навіть на височинах кількість опадів є більшою ніж на прилеглих до них рівнинах.Каталог: public -> oipopp -> repository -> dcr
dcr -> Прийменник як службова частина мови Кифорук Оксана Вікторівна
dcr -> Знаходити прислівники в текстах і пояснювати правильність думки; знаходити прислівники в текстах і пояснювати правильність думки
dcr -> Завдання : розкрити роль прислівників у художніх, науково-популярних і ділових текстах
dcr -> Читання “Дощиком”
dcr -> «Квітни мово, наша рідна. Дмитро Білоус. Віра поета в неминуче відродження рідного слова у поезіях \"Вічно жива\" та \"Хліб і слово\"»
dcr -> Основні групи фразеологізмів, багатозначність, синонімія та антонімія фразеологізмів Мета
dcr -> Ходи більше …бігай. Ходи більше …бігай


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка