Закон про Державний прапор республіки, затвердивши жовто-блакитний прапор її символомДата конвертації27.12.2016
Розмір445 b.
ТипЗакон

 • Збереглося три гетьманських прапори: один з них Богдана Хмельницького — у Стокгольмі (Військовий музей)У період створення Української Народної Республіки 22 березня 1918 р. Центральна Рада ухвалила Закон про Державний прапор республіки, затвердивши жовто-блакитний прапор її символом.

 • У період створення Української Народної Республіки 22 березня 1918 р. Центральна Рада ухвалила Закон про Державний прапор республіки, затвердивши жовто-блакитний прапор її символом.13 листопада 1918 р. синьо-жовтий прапор став державним символом і Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР). Його було затверджено на Прикарпатській Русі, а у 1939-му − в Карпатській Україні. Під цим прапором населення Західної України зустрічало Червону армію у вересні 1939 року.

 • 13 листопада 1918 р. синьо-жовтий прапор став державним символом і Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР). Його було затверджено на Прикарпатській Русі, а у 1939-му − в Карпатській Україні. Під цим прапором населення Західної України зустрічало Червону армію у вересні 1939 року.За часів радянської влади в УРСР жовто-блакитна символіка українського прапора (як і знак тризуба) була заборонена, а будь-які її прояви та відображення переслідувалися владою. Традиція державної символіки в поєднанні синьої і жовтої барв була відновлена лише в незалежній Україні.

 • За часів радянської влади в УРСР жовто-блакитна символіка українського прапора (як і знак тризуба) була заборонена, а будь-які її прояви та відображення переслідувалися владою. Традиція державної символіки в поєднанні синьої і жовтої барв була відновлена лише в незалежній Україні.28 січня 1992 року сесія Верховної Ради України прийняла постанову "Про Державний Прапор України". Ним став саме національний синьо-жовтий стяг.

 • 28 січня 1992 року сесія Верховної Ради України прийняла постанову "Про Державний Прапор України". Ним став саме національний синьо-жовтий стяг.

 • 24 серпня 1991 року відбулося проголошення Акта про незалежність України і над будинком Верховної Ради замайорів синьо-жовтий прапор.

Рівно шістнадцять років тому Верховна Рада затвердила синьо-жовтий прапор Національним Прапором України.

 • Рівно шістнадцять років тому Верховна Рада затвердила синьо-жовтий прапор Національним Прапором України.

 • Державний Прапор - один з трьох офіційних державних символів, що символізує суверенітет держави. Прапор України має вигляд двох горизонтальних смуг синього і жовтого кольору.Ой що в Софійському заграли дзвони, затремтіли, На білі голуби - ангели в небі полетіли, Ой там зібралися під прапори, під сонячні ще й сині. Віднині - не буде більш пана у вільній Україні.

 • Ой що в Софійському заграли дзвони, затремтіли, На білі голуби - ангели в небі полетіли, Ой там зібралися під прапори, під сонячні ще й сині. Віднині - не буде більш пана у вільній Україні.

 • П. ТичинаНебесно-золотий наш стяг

 • Небесно-золотий наш стяг

 • Ти пахнеш небом щирим злотом На тебе йде орда болотом Ти вдома вже, а не в гостях І. ДрачВже скільки закривавлених століть Тебе, Вкраїно, імені лишали… Тож встаньмо, браття, в цю урочу мить: Внесіте прапор вільної Держави! В. Крищенко

 • Вже скільки закривавлених століть Тебе, Вкраїно, імені лишали… Тож встаньмо, браття, в цю урочу мить: Внесіте прапор вільної Держави! В. КрищенкоТа подивися, друже, у вікно, Де має жовто-синє знамено. Ласкавий літній легіт проліта... Он там цвіте пшениця золота. Це український прапор - дивоцвіт. Відбився в ньому неповторний світ. І чорноморська гожа синява, І далина мрійлива степова. Ю. Загорський

 • Та подивися, друже, у вікно, Де має жовто-синє знамено. Ласкавий літній легіт проліта... Он там цвіте пшениця золота. Це український прапор - дивоцвіт. Відбився в ньому неповторний світ. І чорноморська гожа синява, І далина мрійлива степова. Ю. Загорський

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка