|
Запишіть епіграф уроку. Запишіть епіграф уроку
|
Дата конвертації | 08.06.2016 | Розмір | 445 b. |
|
Запишіть епіграф уроку. Запишіть епіграф уроку. Підкресліть у ньому члени речення, поділіть його на частини, знайдіть сполучники й визначають їхню синтаксичну роль. Навіщо в мові потрібні сполучники? Висновок : сполучники служать для поєднання між собою однорідних членів речення та частин речень. Сполучники членами речення не виступають.
За значенням сполучники бувають :
підрядні сполучники (поєднують головну та залежну частини складнопідрядного речення)
Групи сполучників за будовою
Групи сполучників за вживанням:
Сурядний Сурядний однор. чл. = однор. чл. [ ], = [ ] Підрядний [ ], = (спол… )
Треба відрізняти сполучники від однозвучних з ними повнозначних слів із прийменниками або частками, які пишуться окремо.
Поміркуй ! 1. Сполучник як службова частина мови вживається... а) для зв'язку однорідних членів речення та частин складного речення і виражає смислові відношення між ними; б) для вираження залежності іменника, числівника,займенника від інших слів у словосполученні і реченні; в) для зв'язку підмета і присудка в простому реченні. 2. Сполучник як частина мови... а) є незмінним, не має лексичного значення, виступає у реченні в ролі одного з другорядних членів; в) є незмінним, не має лексичного значення, членом речення не буває. 3. За роллю в мові сполучники поділяються на... а) непохідні і похідні; б) сурядності і підрядності; в) прості, складні, складені.
Поміркуй !
Поміркуй ! 7. Сполучники і (й), та, і...і, ні...ні належать до.. б)єднальних; в) протиставних. 8. Сполучники а, але, та (в значенні але), проте, однак належать до... а) протиставних; б) розділових; в) єднальних. 9. До розділових належать сполучники... а) і (й), та, і...і, ні...ні; б) або, чи, або...або, чи...чи, то...то; в) а, але, та (в значенні але), проте, зате, однак
Поміркуй ! 10. За значенням сполучники підрядності поділяються.. а) три групи; б) п'ять груп; в) сім груп. Запишіть назви цих груп. 11. За будовою сполучники поділяються на... а) прості, складні, складені; б) прості і складні; в) прості і складені. 12. Нерозкладні сполучники називаються простими, а складними- сполучники,... а) утворені з двох або більше слів; б) що повторюються в реченні; в) що складаються з двох або більше слів.
Поміркуй ! 13. Складні сполучники пишуться разом, а складені… а) окремо; б) через дефіс; в) через дефіс або разом. 14. За особливостями вживання розрізняють... б) одиничні, повторювані, парні сполучники; в) прості, складні, парні сполучники. 15. Однозвучними із сполучниками бувають... а) іменники і прикметники; в) займенники з прийменниками, займенники та прислівники з часткою би (б).
Перевір, чи поповнився твій багаж знань?
Використана література Авраменко О.М., Блажко М.Б. Українська мова та література. Довідник: Завдання в тестовій формі . І частина.- К.:Грамота, 2010.- 496 с. Блик О.П., Кулик Б.М., Підручник для 6-7 кл.- 19-те вид.-К.: Рад шк.,1989.-288с. Новий довідник: Українська мова та література.- К.: ТОВ « Казка» , 2005.- 864 с. Піддубний М.А.,Мельник Н.А.,Опорні конспекти з української мови для 6-7 класів., « Українська мова і література в школі », №5,2001. Українська мова та література. Комплексний довідник: 2- ге вид., зі змінами./ укладачі Українська мова. Практичний довід- ник ./ укладач Попко О.Г. - Харків: ФОП Співак В.Л. 2009.- 404 с. Ющук І.П. , Бібліотечка « Дивослова» ,№9,2010.
Поділіться з Вашими друзьями: |
|
|