Зростання ввп у 2003: 3,7% у 2004Дата конвертації01.06.2016
Розмір445 b.


Польща - країна з вигідним економіко-географічним положенням, різноманітним господарством, розгалуженою системою зовнішньоекономічних зв'язків. За останні роки економічні та політичні реформи дали змогу Польщі за короткий час здобути статус асоційованого члена Євросоюзу.

 • Польща - країна з вигідним економіко-географічним положенням, різноманітним господарством, розгалуженою системою зовнішньоекономічних зв'язків. За останні роки економічні та політичні реформи дали змогу Польщі за короткий час здобути статус асоційованого члена Євросоюзу.

 • Польща - республіка з президентом, що обирається строком на 5 років, та Сеймом, що виконує функції парламенту. Впливовою суспільною силою в державі є профспілки. Кількість політичних партій сьогодні сягає трьох десятків.


Територія Польщі становить 312 тис. км².

 • Територія Польщі становить 312 тис. км².

 • За площою Польща займає сьоме місце в Європі.

 • Простягається країна з заходу на схід на 689 км, а з півдня на північ – 649 км. Державні кордони простягаються на 3538 км. Вигідність положення країни визначається виходом до моря транзитними комунікаціями між Заходом і Сходом Європи. Майже вся територія країни являє собою басейни Вісли та Одри.

Зростання ВВП у 2003: 3,7% у 2004: 4,7%

 • Зростання ВВП у 2003: 3,7% у 2004: 4,7%

 • Середньорічний показник інфляції у 2003: 0,8%

 • ВВП на душу населення: USD 5,400 (паритет купівельної спроможності  USD 9,450)Близько 2/3 території на півночі і в центрі країни займає Польська низовина. На півночі тягнеться Балтійська гряда, на півдні і південному сході – Малопольська і Люблинська піднесеності, уздовж південної межі – Карпати (найвища точка 2499 м, Риси в Татрах) і Судети.

 • Близько 2/3 території на півночі і в центрі країни займає Польська низовина. На півночі тягнеться Балтійська гряда, на півдні і південному сході – Малопольська і Люблинська піднесеності, уздовж південної межі – Карпати (найвища точка 2499 м, Риси в Татрах) і Судети.

 • Польща розташована в поясі помірного клімату. Кліматичні особливості визначаються положенням в зоні циркуляції повітряних мас, які формуються над Атлантичним океаном, завдяки чому погода дуже мінлива. Розрізняють шість пір року: рання весна (0°– +5°С), весна (+5°– +15°С), літо (вище +15°С), осінь (від +5° до +15°С), пізня осінь (від 0° до +5°С) і зима (нижче 0°С).

 • Середня кількість опадів – близько 600 мм. Дуже багато опадів випадає в Карпатах і Судетах (800-1500 мм за рік).Польща нараховує 9300 озер, які займають більше 1 га території. Великі ріки країни - Вісла та її притоки Буг і Нарев, Сан, Одра з притоками Варта і Ніса Лужицька.

 • Польща нараховує 9300 озер, які займають більше 1 га території. Великі ріки країни - Вісла та її притоки Буг і Нарев, Сан, Одра з притоками Варта і Ніса Лужицька.Населення Польщі становить 38 млн. чоловік. Польща вважається однонаціональною країною - поляки становлять 98,7% населення.

 • Населення Польщі становить 38 млн. чоловік. Польща вважається однонаціональною країною - поляки становлять 98,7% населення.

 • Природний приріст на всій території відповідає середньому європейському рівню.

 • Статевий склад населення – чисельність жінок переважає над чисельністю чоловіків.

 • Працездатне населення становить 60%. У сільському господарстві зайнято 23% чоловік, в індустріальній та обслуговуючій галузях – 37,4 та 39,6% відповідно.Польща поділяється на 16 воєводств. Воєводства поділяються на 308 повітів, які розділені на 2489 гмінів, включаючи 65 міст, що мають статус міських повітів. Такий поділ введений з 1 січня 1999 року.

 • Польща поділяється на 16 воєводств. Воєводства поділяються на 308 повітів, які розділені на 2489 гмінів, включаючи 65 міст, що мають статус міських повітів. Такий поділ введений з 1 січня 1999 року.У країні високий рівень урбанізації.

 • У країні високий рівень урбанізації.

 • Найбільші міста: Варшава. Лодзь, Краків, Гданськ, Катовіце, Познань.

 • Виділяються Верхньосілезька, Варшавська, Лодзинська, Краківська міські агломерації.Столиця Польщі - Варшава - розташована на ріці Вісла. Перші поселення на території міста відносять до 10 століття н.е. З 1596 року Варшава була столицею різних польських держав. Зараз Варшава - велике столичне місто. Однак серце її - Старе-Място (Старе місто) вдалося вберегти від засилля цивілізації, а точніше - відтворити буквально з руїн, залишених 2-ю світовою війною. Розташований тут Королівський палац лише кілька років назад був остаточно відновлений у всій колишній величі. Його найбагатші інтер'єри, цілком відтворені заново, зовсім не виглядають "новосправою".

 • Столиця Польщі - Варшава - розташована на ріці Вісла. Перші поселення на території міста відносять до 10 століття н.е. З 1596 року Варшава була столицею різних польських держав. Зараз Варшава - велике столичне місто. Однак серце її - Старе-Място (Старе місто) вдалося вберегти від засилля цивілізації, а точніше - відтворити буквально з руїн, залишених 2-ю світовою війною. Розташований тут Королівський палац лише кілька років назад був остаточно відновлений у всій колишній величі. Його найбагатші інтер'єри, цілком відтворені заново, зовсім не виглядають "новосправою".З-поміж країн постсоціалістичної Європи Польща найкраще забезпечена корисними копалинами. Головне багатство країни - кам'яне вугілля, за покладами якого вона займає перше місце в Європі. Значні запаси сірки, міді, цинку, бурого вугілля (Турошов, Конін) та кам'яної солі.

 • З-поміж країн постсоціалістичної Європи Польща найкраще забезпечена корисними копалинами. Головне багатство країни - кам'яне вугілля, за покладами якого вона займає перше місце в Європі. Значні запаси сірки, міді, цинку, бурого вугілля (Турошов, Конін) та кам'яної солі.

 • У Польщі розвинуті такі галузі промисловості, як машинобудування (точне і загальне), хімічна, будівельна, паливно-енергетична. Нафтопереробка Польщі розвивається на сировині з Близького Сходу. Металообробні галузі промисловості орієнтовані на вітчизняну сировину. Підприємства чорної металургії (Краків, Ченстохов, Варшава) певною мірою залежать від радянських поставок.

В Європейському регіоні Польща посідає помітне місце за виробництвом картоплі, жита, льону, молока, тютюну, зерна, м'яса, цукрових буряків. Провідне місце в сільському господарстві належить рослинництву. Під зерновими культурами зайнято 56% площі сільськогосподарських угідь, кормовими - 18%, картоплею - 16%, технічними, овочевими культурами - 5%. Посіви льону поширені на північному сході. Тваринництво займає у сільськогосподарському виробництві 46%. Складною проблемою є недостатній розвиток кормової бази для тваринництва. Тваринництво спеціалізується на розведенні великої рогатої худоби та свиней. На північному та в Карпатах вирощують м'ясо-вовняні породи овець.

 • В Європейському регіоні Польща посідає помітне місце за виробництвом картоплі, жита, льону, молока, тютюну, зерна, м'яса, цукрових буряків. Провідне місце в сільському господарстві належить рослинництву. Під зерновими культурами зайнято 56% площі сільськогосподарських угідь, кормовими - 18%, картоплею - 16%, технічними, овочевими культурами - 5%. Посіви льону поширені на північному сході. Тваринництво займає у сільськогосподарському виробництві 46%. Складною проблемою є недостатній розвиток кормової бази для тваринництва. Тваринництво спеціалізується на розведенні великої рогатої худоби та свиней. На північному та в Карпатах вирощують м'ясо-вовняні породи овець.

 • Найвищу товарність і високий рівень механізації мають центральні й західні райони Польщі.

У Польщі залізниці перевищують автошляхи за протяжністю та можливостями. Найбільш завантажені залізниці Верхньосілезького району, яким перевозять вітчизняне вугілля, автомобільні вантажні перевезення перевищують залізничні. Особливо густа мережа автошляхів на заході, південному заході та у центрі. Річкові перевезення здійснюються річками Одра, Вісла, каналами. Морські порти - Щецин, Гданськ, Гдиня. Новим видом транспорту є трубопровідний, що має східно-західний напрям. Нині будується мережа трубопроводів меридіонального напрямку для закупівлі північноєвропейської та близькосхідної нафти.

 • У Польщі залізниці перевищують автошляхи за протяжністю та можливостями. Найбільш завантажені залізниці Верхньосілезького району, яким перевозять вітчизняне вугілля, автомобільні вантажні перевезення перевищують залізничні. Особливо густа мережа автошляхів на заході, південному заході та у центрі. Річкові перевезення здійснюються річками Одра, Вісла, каналами. Морські порти - Щецин, Гданськ, Гдиня. Новим видом транспорту є трубопровідний, що має східно-західний напрям. Нині будується мережа трубопроводів меридіонального напрямку для закупівлі північноєвропейської та близькосхідної нафти.Станція Варшава Сродмесце Порт Щецін

 • Станція Варшава Сродмесце Порт ЩецінПісля Другої світової війни вони були зорієнтовані переважно на країни соцтабору. Але сучасні показники зовнішньої торгівлі з постсоціалістичними країнами невисокі.

 • Після Другої світової війни вони були зорієнтовані переважно на країни соцтабору. Але сучасні показники зовнішньої торгівлі з постсоціалістичними країнами невисокі.

 • Нині головними статями експорту є продукція машинобудування (43%). На експорт іде вугілля, мідь, срібло. Сировина - 14% експорту, близько 10% -сільськогосподарські та харчові продукти, 8% - продукти легкої та целюлозно-паперової промисловості, 5% - будівельні послуги.

 • Імпортує Польща паливо, металеву сировину, хімічні продукти. Щорічно імпорт становить 15 млн. т нафти, 7,5 млрд. т газу. Імпортуються алюміній, марганцева і хромова руди, нікель, рідкісні метали тощо. Металургія споживає щорічно 17 млн. т імпортної залізної руди, 1,5 т імпортного чавуну.ЕКСПОРТ В УКРАЇНУ:

 • ЕКСПОРТ В УКРАЇНУ:

 • машини та машинне обладнання

 • пластик та гума

 • хімічні продукти

 • основні метали та вироби з них

 • текстиль та текстильні вироби

 • ІМПОРТ З УКРАЇНИ:

 • мінеральні продукти

 • основні метали та вироби з них

 • хімічні продукти

 • дерево та дерев'яні вироби

 • машини та машинне обладнанняУ Старе-Мясте і біля нього безліч костьолів. Усі вони діючі, і по суботах біля них можна спостерігати весільні процесії, одна гарніша іншої. Однією з найдавніших будівель у Старе-Мясте є кафедральний собор Св. Іоанна Хрестителя, називаний нині базилікою. Споконвічно він був головним собором у Варшаві. Це готична трьохнефна церква "зального" типу. Дерев'яна церква на цьому місці стояла вже в 1339 році, а початок будівництва кам'яного собору, що продовжувалося багато років, відносять до кінця 14 століття.

 • У Старе-Мясте і біля нього безліч костьолів. Усі вони діючі, і по суботах біля них можна спостерігати весільні процесії, одна гарніша іншої. Однією з найдавніших будівель у Старе-Мясте є кафедральний собор Св. Іоанна Хрестителя, називаний нині базилікою. Споконвічно він був головним собором у Варшаві. Це готична трьохнефна церква "зального" типу. Дерев'яна церква на цьому місці стояла вже в 1339 році, а початок будівництва кам'яного собору, що продовжувалося багато років, відносять до кінця 14 століття.Як говорить легенда, давно-давно тому дві сестри русалки приплинули з Атлантики на Балтійське море. Одній з них сподобався Копенгаген, а друга Віслою приплинула аж до піщаних берегів Варшави. Рибаки, очаровані гарним співом русалки, не кривдили її, незважаючи на те, що заважала їм ловити рибу. Одного разу купець, що почув той гарний спів, вирішив зробити з неї ярмаркову атракцію. Коли мешканці міста довідалися про підступний план, звільнили русалку, котра обіцяла, що від того часу буде допомагати жителям Варшави. Тому сьогодні Русалка гордо стоїть, озброєна в меч та щит.

 • Як говорить легенда, давно-давно тому дві сестри русалки приплинули з Атлантики на Балтійське море. Одній з них сподобався Копенгаген, а друга Віслою приплинула аж до піщаних берегів Варшави. Рибаки, очаровані гарним співом русалки, не кривдили її, незважаючи на те, що заважала їм ловити рибу. Одного разу купець, що почув той гарний спів, вирішив зробити з неї ярмаркову атракцію. Коли мешканці міста довідалися про підступний план, звільнили русалку, котра обіцяла, що від того часу буде допомагати жителям Варшави. Тому сьогодні Русалка гордо стоїть, озброєна в меч та щит.З польської мови Lazienki перекладається як “ванна кімната, купальня”.

 • З польської мови Lazienki перекладається як “ванна кімната, купальня”.

 • Королівські Лазенки це класичний парк кінця XVIII століття, закладений у центрі столиці Польщі. Площа парку - 74 гектари старих дерев з численними водними резервуарами та будинками найвищого артистичного класу. Свій неповторний стиль парк завдячує естетичним уподобаннями останнього короля Польщі Станіслава Августа Понятовського, котрий переніс сюди свою резиденцію.Краків – культурна столиця Польщі, одне з найважливіших міст цієї частини Європи. Протягом віків тут змішувалися впливи цивілізацій Заходу та Сходу, перетиналися шляхи культур, думок та релігій різних народів. Сучасний Краків, місто студентів та митців, головний польський артистичний та інтелектуальний осередок.

 • Краків – культурна столиця Польщі, одне з найважливіших міст цієї частини Європи. Протягом віків тут змішувалися впливи цивілізацій Заходу та Сходу, перетиналися шляхи культур, думок та релігій різних народів. Сучасний Краків, місто студентів та митців, головний польський артистичний та інтелектуальний осередок.

 • Саме завдяки історичному та сучасному значенню міста у 2002 році Краків зарахували до грона дев’яти Європейських Міст Культури.Місто у центральній Польщі, у 170 кілометрів на південь від столиці країни Варшави. До 1999 року Кельце був столицею Келецького воєводства, після адміністративної реформи 1999 р. - столиця Свентокшиського воєводства. Великий вузол автомобільних та залізних доріг. Населення - 209962 чол. (2004).

 • Місто у центральній Польщі, у 170 кілометрів на південь від столиці країни Варшави. До 1999 року Кельце був столицею Келецького воєводства, після адміністративної реформи 1999 р. - столиця Свентокшиського воєводства. Великий вузол автомобільних та залізних доріг. Населення - 209962 чол. (2004).Гнезно є одним із старих міст країни, його виникнення відносять до кінця VIII ст Археологічні розкопки ведуться тут з 1936 р. Були виявлені культурні шари VIII—XIII вв. з дерев'яно-земляними зміцненнями, зрубовими будинками з печами-кам'янками, майстровими і господарськими спорудами. Отримано багато матеріалів по історії культури, ремесла і торгівлі древньої Польщі.

 • Гнезно є одним із старих міст країни, його виникнення відносять до кінця VIII ст Археологічні розкопки ведуться тут з 1936 р. Були виявлені культурні шари VIII—XIII вв. з дерев'яно-земляними зміцненнями, зрубовими будинками з печами-кам'янками, майстровими і господарськими спорудами. Отримано багато матеріалів по історії культури, ремесла і торгівлі древньої Польщі.Каталог: public -> oipopp -> repository -> dcr
dcr -> Прийменник як службова частина мови Кифорук Оксана Вікторівна
dcr -> Знаходити прислівники в текстах і пояснювати правильність думки; знаходити прислівники в текстах і пояснювати правильність думки
dcr -> Завдання : розкрити роль прислівників у художніх, науково-популярних і ділових текстах
dcr -> Читання “Дощиком”
dcr -> «Квітни мово, наша рідна. Дмитро Білоус. Віра поета в неминуче відродження рідного слова у поезіях \"Вічно жива\" та \"Хліб і слово\"»
dcr -> Основні групи фразеологізмів, багатозначність, синонімія та антонімія фразеологізмів Мета
dcr -> Ходи більше …бігай. Ходи більше …бігай


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка